A žáci prošli do dalšího kola Joma Cupu

6. 5. 2010
Starší žáci Bíliny nastoupili do druhého kola JOMA Cupu. Los jim přiřknul Litoměřice aObrazek tak se v „pohárovou“ středu oba týmy utkali na Kyselce o postup do čtvrtfinále.
Celé utkání probíhalo v tréninkovém tempu, domácí hráli jen to, co potřebovali a Litoměřice za celé utkání nijak zvláště nezaměstnaly obranu Bíliny natož bílinského brankáře. Hra se odehrávala ve středu hřiště a útoky se pozvolna valily na velké vápno hostů. První vážnější akce vznikla po chybě litoměřického brankáře, kdy při odkopu trefil domácího útočníka, ale ten vyloženou šancí pohrdl a netrefil se ani mezi tyče. Po této šanci se hra vrátila zpět na střed hřiště a pokračoval nudný fotbal bez vyložených šancí. Deset minut před poločasem Martin Hlaváček pěknou přihrávkou vybídl k brejku Davida ProcházkObrazeku a ten své sólo zakončil chytrým přehozením vybíhajícího gólmana na zadní tyč, 1:0.
Druhý poločas začal silným deštěm, možná to byl pláč nad nudnou hrou bez šancí. Ano, opakuje se první poločas a opět je centrum dění ve středu hřiště. Bílina je lepší, drží míč na svých kopačkách, nevytváří si žádné brankové příležitosti. Hosté nejsou schopni dostat se k velkému vápnu a tak se v brance Bíliny Jarda Kovačka spolu s diváky nudí a nudí. Jiskřička naděje lepších časů blikla v desáté minutě druhého poločasu, ale ihned zhasla spolu s šancí domácího útočníka, který tváří v tvář brankáři nedokázal dostat míč mezi tyče. A tak branky padaly až v závěru. Tři minuty před koncem řádné hrací doby Lukáš Katrenič pObrazeko straně zatáhl míč, nacentroval a Milan Hájovský střelou alá volej, nedal litoměřickému brankáři nejmenší šanci. V posledních vteřinách Hájovský hlavou prodlužuje na Jakuba Čermáka a ten dává definitivní tečku utkání, 3:0. „Bohužel to byl pro nás tréninkový zápas se vším všudy“, zhodnotil zamračeně utkání vedoucí mužstva Vilém Kindl. A ihned dodává „teď počkáme, na koho narazíme v semifinále z dvojice SK Roudnice n. L. - FK Baník Most „C“.

Sestava: Kovačka – Keller, Hlaváček, Řeřicha, Šedivý – Podaný, Grozík, Čermák, Procházka (36 min. Hájovský) – Tichánek, Katrenič