A žáci získali bod

5. 4. 2010
Utkání netrpělivě očekával domácí trenér Dušan Záhradský „uvidíme, co se bude dít, hrajeme dnes s druhým týmem tabulky a ukáže se, jak kvalitní byla zimní příprava. ObrazekBohužel od nás odešli oba útočníci do klubů hrající vyšší soutěž, bude zajímavé sledovat, jak se s tím tým popere“.
Hned v úvodu utkání, zbytečně ve velkém vápně fauloval Katrnič. Hosté z penalty nezaváhali a ujali se vedení 1:0. Domácí po obdržené brance zvedli hlavu a zatlačili chomutovské na jejich půlce na několik minut do hluboké defenzivy, když tlak gradoval, rychlým přechodem do útoku se tváří v tvář domácímu brankaři zjevil chomutovský útočník. Naštěstí bílinský brankář Jarda Kovačka opět vytáhl jeden ze svých neuvěřitelných zákroků a domácí podržel. V prvním poločase měla BíObrazeklina více ze hry, kontrolovala míč, byla u všeho dříve, ale hosté byli zase daleko více nebezpečnější. Deset minut před koncem poločasu při nedorozumění obrany při malé domů si Chomutov vstřelil vlastní branku 1:1. Byla to jediná střela na hostujícího brankáře za celé utkání.
Hned v úvodu druhé půle, stáli na Kyselce při domácím brankáři všichni Svatí, to když po chybě Ouřady na velkém vápně útočník Chomutova nechytatelnou bombou nastřelil břevno a míč se odrazil jen několik málo centimetrů před brankovou čáru. Opakovala se hra první půle, Bílina hrála, kombinovala, měla více míč na svých kopačkách, ale nedokázala vystřelit, natož ohrozit branku soupeře. Chomutov byl nebezpečnější, ale postupem času mu docházeli síly. Domácí se o spousty míčů připravili jeho špatným zpObrazekracováním. Utkání skončilo 1:1 a bod brali oba trenéři.
„Bylo to oboustranně bojovné utkání, druhý poločas jsme měli navrch, vyzkoušeli jsme si také nové varianty v sestavě, s bodem i výkonem jsem spokojen“ hodnotí bitvu domácí trenér Záhradský.