Bezděkov odvezl všechny body

17. 10. 2009
Bílina doma opět padla
V 11. kole oblastního přeboru přivítali bílinští fotbalisté mužstvo Bezděkova. V této fázi soutěže je již jasné, že domácí hrají o záchranu a proto bylo všem jasné, že případná porážka situaci domácích velice zkomplikuje. Domácí trenér Tichý se musel obejít bez dalších hráčů, kteří v minulých kolech nastupovali v základní jedenáctce. Přibyl si odpykává trest za červenou kartu ze Štětí, Novák laboruje se zraněním a dva týdny netrénoval, zůstal proto na lavičce náhradníků. Šanci tak dostali další hráči. V základní sestavě se objevil hbitý Mika a jedna z letních posil Hronek. Domácí hráči do utkání vstoupili, jako již po několikáté v této sezóně velice nešťastně. Dřív, než se diváci stačili usadit na svá místa, došlo k přečíslení na levé straně hřiště, soupeřův hráč převzal míč v offsidové pozici a poslal ostrý centr do pokutového území Bíliny. O. Čížek měl již jednoduchou pozici a stačilo mu pouze nastavit nohu. Hosté se tak dostali do rychlého vedení a Bílina se po obdržené brance nemohla dostat do hry. Hosté také nikam nepospíchali a první poločas tak mnoho zajímavého nepřinesl. Za zmínku stojí pouze dělovka Miky, který vyprášil hostujícímu brankáři rukavice. Poločasový stav 0:1pro hosty byl zasloužený.
 V poločase udělal domácí trenér jednu změnu, když Hronka nahradil další mladík Žemba. Domácí tým vstoupil do druhého poločasu jako vyměněný. Bylo vidět, že hráči chtějí s výsledkem něco udělat. Zlepšili přihrávky, začali běhat a na hřišti byl pouze jeden tým. V první velké šanci se objevil Gutsch, který tečoval střelu Moravce. Jeho teč však skončila vedle soupeřovy branky. V 60. minutě se po Moravcově přiklepnutí do míče opřel Hasal. Přestřelil o 30 cm. V další výborné pozici sám před brankářem se objevil Mika. Ten jeho střelu však opět zneškodnil. Po dalším centru aktivního Moravce se opět zcela sám před brankáře dostal Žemba. I on ztroskotal na brankáři hostí. Bílina hrála vabank a po jednom z dlouhých nákopů se řítil na Pohla hostující Pištora. Mág v domácí brance vytáhl jeden ze svých parádních zákroků a nájezd zneškodnil. Další nadějnou situaci před brankou hostí zmařil po centru Mergla hostující brankář. Vzrušení do řad fanoušků vnesli i rozhodčí , když odpískali offside po zpětné přihrávce Karla od brankové čáry.
Bezděkovští poté zahrozili po rohovém kopu. Nad hlavičkoval agilní Pištora. Hosté v těchto fázích utkání již hru srovnali a šance se přelévaly ze strany na stranu. V dobré pozici se ocitl Pavlíček. Ani on však branku netrefil. Po dalším brejku hostí fauloval Hasal. Z dobré pozice nastřelil Pištora zeď a z dorážky již branku netrefil. Největší šanci Bíliny měl poté Karel poté, co dostal kolmici od Hodka. Postupoval sám na brankáře, ale střela mu nesedla a skončila mimo tyče Bezděkova. Zoufalý závěrečný tlak domácích již vyzněl do ztracena, po několika skrumážích se sice dostali do zakončení, ale branky se tentokrát nedočkali. Utkání tak skončilo v neprospěch Bíliny 0:1. „Nedáme branku ani z těch nejvyloženějších příležitostí, to se potom těžko vítězí,“ řekl nám po utkání trenér Tichý. „Za druhý poločas nemohu hráčům nic vytknout. Nasazení bylo v pořádku, myslím, že každý viděl, že jsme výsledek chtěli obrátit. Bohužel jsme brzy inkasovali a celý první poločas tím byl poznamenán. Nám dnes nebylo přáno branku vstřelit, šancí si hráči vytvořili dost. V zimě nás čeká spousta práce,“ ukončil své hodnocení trenér Tichý.
Sestava domácích: Pohl – Mergl, Hasal, Karel, Hošek – Augusta, Mika (73. Hodek), Pavlíček, Hronek (46. Žemba) – Moravec (70. Novák), Gutsch. Trenér Josef Tichý.

Rozhodčí: Hofmann, ŽK:1-2, Diváků: 100