Bílina - Dobroměřice

7. 3. 2010

K poslední přípravě před zahájením jarní časti krajského přeboru (sobota 13. 3. od 14.30 hodin doma s Lovosicemi) si Bílina pozvala osmé mužstvo I . A třídy z Dobroměřic. Příprava nedopadla vůbec dobře. Po hustém sněžení byla umělá tráva dobře upravena, ale dva stupně pod nulou a ostrý mrazivý vítr fotbalu nesvědčily. Trenéru Josefu Tichému opět chyběla řada hráčů, ale po delší době zaviněné zraněním se na hřišti objevil útočník Moravec. Pro nemoc chyběl Přibyl a Mika, z pracovních důvodů Stiller a Gutsch. Na otázku, kde je Hošek, vedoucí mužstva Jaroslav Kovačka jen pokrčil rameny… Proto si opět s áčkem zahrál dorostenec Brejcha.

Hosté brzy vedli a domácí se jen obtížně prosazovali proti dobře organizované hře dobroměřických. Vyrovnat dokázali až před poločasem. Krásnou střelou za hranicí šestnáctky se k tyči trefil Pavlíček. Ovšem druhý poločas kopíroval první a hosté se brzy znovu ujali vedení. Bílina mohla vyrovnat v 65. minutě. Obránce hostů vyrážel oběma rukama míč z brankové čáry a Augusta překopl branku. Všichni čekali, zda rozhodčí Zubr usoudí, že již byl míč za brankovou čárou, nebo se bude kopat penalta a obránce bude potrestán. K překvapení všech však nechal kopat od branky hostů. To se oprávněně rozčílil sportovní manažér domácích Martin Köhler, který stál u branky a měl k situaci jen o několik metrů blíže než muž v černém. Ale rozhodčí je pánem na hřišti, i když lidově řečeno, o nic nešlo, byla to příprava.

Hrálo se dál, Filo přesně vysunul Mila, ale brankař byl rychlejší. V 75. minutě zachraňoval v poslední chvíli Pavlíček. Šance na vyrovnání přišla po faulu na Fila před šestnáctkou. Bomba Hasala pouze uzemnila obránce hostů ve zdi. Ten ale po ošetření pokračoval v zápase. Závěr patřil hostům, po chybě obrany se podruhé trefil Smola a nakonec ještě chytil trestný kop Pohl. „Nastoupili jsme jako vítěz turnaje, kde byli proti nám slabí soupeři a dnes přišel soupeř, který měl hru zorganizovanou, bojoval a nastaly problémy. Nám chyběli dva hráči, kteří by měli nastupovat v základní sestavě, a ti, kteří by měli o tato místa bojovat, to nepotvrdili. Ale i další, Moravec přišel již na zápas otrávený. Přitom by měl hru tvořit, dát tomu nějakou myšlenku a on to odchodí,“ byl rozčarovaný trenér domácích Josef Tichý. A na otázku, co za týden v prvním mistrovském zápase, dodal: „Pokud chceme podat takový výkon proti Lovosicím, tak to vidím velice špatně. Hrajeme o záchranu a podobnými výkony by se nám vzdalovala. Zase to vypadá jeden výkon perfektní a deset špatných. Jsem z toho trošku zklamaný.“

SK SIAD Bílina – JZD Středohor Dobroměřice 1:3 (1:1) Branky: 40. Pavlíček – 6. a 81. Smola, 51. Plachý. Bílina: Pohl – Mergl, Hasal, Brejcha (60. Spáčil), Karel – Žemba, Hronek (40. Filo), Pavlíček, Augusta – Milo, Moravec.

Autor: Oldřich Bubeníčk