Bílina pokračuje v dobrých výkonech v přípravě

7. 2. 2010
SK SIAD Bílina – SK Viktorie Ledvice 4:0 (3:0)
Ve čtvrtém kole zimního turnaje na umělé trávě v Bílině se hrálo derby. Proti domácím nastoupila ledvická Viktorka, účastník krajské 1.A třídy. V sestavě měla dlouholetého bílinského univerzála Bečvaříka, ale v  prvním poločase na hřišti dominovalo pouze jedno mužstvo. Bílina nastoupila v silné sestavě a na lavičce ještě měla pět náhradníků. To bylo poprvé na turnaji. Chyběl znovu zraněný Moravec a také Stiller.  Sobota ukázala, že pro jaro bude mít Bílina silný kádr. Také to bude v boji o záchranu v krajském přeboru potřebovat. „Příští týden by měl nastoupit Filo, máme slíbeno, že nám ho uvolní v polovině února,“ přidal zajímavost vedoucí mužstva Jaroslav Kovačka. Záložník Horního Jiřetína pomohl Bílině již v závěru podzimu. Během prvního poločasu si natáhl sval Augusta, kterému bude v červnu dvacet a patří k základu v záloze. Trenér Tichý mu nařídil týden klid.  Za drobného sněžení zahájili domácí tlakem, který jim prakticky vydržel po celý poločas. A brankař Pohl měl obavu z nastydnutí. Na druhou stranu měly Ledvice smůlu, během prvního poločasu se jim zranili oba brankaři. První branku vstřelil devatenáctiletý běhavý záložník  Žemba, který se již zabydlel v základní sestavě, do prázdné branky ledvických. Potom Hasal střílel z dálky těsně vedle. Ve 20.min. zasprintoval po pravé straně Milo, Gutsch šel důrazně do souboje s obranou Ledvic a míč se dostal k volnému Žembovi a ten si připsal druhý úspěch. Po půl hodině hry vystřelil z hodně ostrého úhlu ledvický Giňa, ale míč letěl nad.   Pokud Hasalovi dvě střely nevyšly, tak ta třetí z hranice šestnáctky skončila přesně u tyče a domácí vedli již 3:0. První poločas odehrála Bílina v pohybu, temperamentní trenér Tichý zápas prožíval jako mistrák. Byl to kvalitní výkon. Výborně si vedli i oba útočníci Milo s Gutschem. Právě Gutsch, který v lednu oslavil dvacítku, je zatím v přípravě jasně nejlepším útočníkem. Dravý, rychlý, střílí branky i na branky nahrává. Na otázku, zda by takto mohl hrát útok na jaře, nám trenér Josef Tichý řekl: „Určitě, hlavně Roland Gutsch. Z dorostu jsme ho udělali jako obránce, ale tam nebyl takový, jak bych si představoval. Z nouze jsem z něho udělali útočníka a má dobré výkony. Je typ moderního hráče, vydrží devadesát minut atakovat a důrazně hrát. Dnes to potvrdil, když vybojoval dva balóny a my jsme z toho dali dvě branky. Hraje velice dobře a musí se kolem něho zapracovat další hráči, kteří budou chtít hrát agresivně jako on.“
Do druhého poločasu  trenér Tichý prostřídal a zápas již byl vyrovnanější. Ještě v 55.min. krásně vystřelil Pavlíček, ale ledvický Kuchař, který se obětavě postavil ve druhém poločase do branky, byl na místě. Potom Ledvice přitlačily, ale do šance se nedostaly.   Bílina převzala znovu iniciativu a Hoškova střela z dálky skončila na břevně a potom střílel Spáčil. V 77.min. se opět z dálky krásně trefil Hasal a bylo to 4:0. Poslední slovo mohly mít Ledvice, ale střela Choutky v závěru skončila na levé tyči bílinské branky.  Ve stejné sestavě odehrála zápas obrana Bíliny. A hrála opravdu dobře. Střed tvoří sehraná dvojice hlavičkářů Hasal – Přibyl, kteří také umí jít dopředu a tvrdě vystřelit. Na krajích Mergl a v březnu teprve osmnáctiletý Karel, kteří dokáží míč zatáhnout a také vystřelit.  „Dnes jsme mohli prostřídat dost hráčů a na hřišti to bylo vidět. Minulé zápasy jsme dohrávali o deseti nebo s dorostenci.   V některých fázích bylo vidět, že soupeř odcházel i fyzicky. Výsledek nepřeceňuji, ale s Ledvicemi to byl vždy prestižní zápas. A na druhou stranu měli smůlu, že se jim zranili dva brankaři a musel to dochytat hráč. Já budu rád, když budeme podávat ještě lepší výkony v mistrákách,“ netajil spokojenost trenér Josef Tichý.
Branky: 11. 20.Žemba, 36. 77. Hasal
Diváci: 60
Bílina: Pohl – Karel, Přibyl, Hasal, Mergl – Augusta (27.Hošek), Levý (46.Hronek), Pavlíček, Žemba (46.Spáčil) – Milo (46.Bari), Gutsch (46.Mika)
Ledvice: Folejtar (15.Klimpl, 46.Kuchař) – Bečvařík, Egert, Kuchař (46.Ištok) – Choutka O. – Kučera, Vlasák, Marko, Kotěšovský – Gina, Peschl