Bílinští hostům nedali žádnou šanci

26. 9. 2010

Bez ztráty bodů zatím prochází 1.A třídou Bílina. Po 6.kole zvýšila náskok na čele na šest bodů s jasným skóre 21:1.  Za stálého  deště odešly v sobotu vysoko poraženy Ervěnice.  Hvězdou zápasu byl 21 letý Bari, který vstřelil tři branky a na další tři nahrál.  Od úvodního hvizdu zatlačila Bílina soupeře na jeho polovinu. Nejdříve předvedl svůj pověstný slalom Hasal přes půl hřiště  a byl z toho roh, potom Hasal střílel po centru Levého, ale brankař střelu vyrazil. Ale v 7.min. po přesném rohovém kopu Pavlíčka vstřelil Bari první branku.  Další střela Levého mířila těsně vedle. Potom vypálil z dálky Mergl, brankař Boček míč jen vyrazil a Bari míč poslal do sítě. A hned po rozehrání vysunul Bari přesně Augustu a Bílina vedla 3:0. Hosté se prakticky nedostávali za polovinu hřiště.  Několik dalších střel domácích mířilo vedle až přišla 42.minuta.  Rychlá akce po ose Žemba – Bari – Gutsch a bylo to 4:0. Ve 44.minutě měl jerště šanci Augusta, ale nevystřelil. Také druhý poločas začal tlakem domácích. Gutsch nastřelil z úhlu vzdálenější tyč, bombu Pavlíčka brankař chytil. Po hodině hry sevření domácích polevilo, ale měli hru stále ve své moci. O tom svědčí i poměr rohů 10:0. V 72.minutě se probíjel  Gutsch, brankař Boček míč vyrazil a dorážka Mila trefila před prázdnou brankou Gutsche…  V 77.minutě po centru Bariho se trefil z hranice šestnáctky z otočky Gutsch.  Ke cti hostům slouží fakt, že se hrálo velice slušně. Po rohu Pavlíčka „sebral“ míč Hasalovi z hlavy Karel. V závěru vybojoval míč Čula, přihrál Barimu a ten uzavřel na 6:0.  V poslední minutě ještě po přihrávce Žemby pálil Gutsch, ale brankař střelu vyrazil. Se závěrečným hvizdem byli hráči odměněni potleskem diváků.  „Je to můj první hattrick, dnes se dařilo.  Hrálo se mi dobře, v tom počasí jsem to čekal horší. Ale jsem spokojený, i s celkovým výsledkem,“ neskrýval radost útočník Ladislav Bari.  Nyní bude důležité, aby hráči nepodlehli euforii. „To myslím nehrozí, trenér nám to ani nedovolí. Pondělní tréninky jsou ještě tvrdší než dříve,“ dodal obránce Josef Mergl.  A spokojen byl i šéf bílinského klubu Petr Procházka: „Jsme rádi, že jsme potvrdili roli favorita, mysleli jsme si, že Ervěnice budou těžším soupeřem. Naší hráči ale utkání nepodcenili, a odehráli ho zodpovědně. Za týden nás čeká ve Strupčících těžší soupeř, ale chceme bodovat. Musíme hrát svoji agresivní, nátlakovou hru. A potom máme doma okresní derby s Oldřichovem, na které již nyní diváky zvu.“

Branky: 7., 17., 86.Bari, 42., 77.Gutsch, 18.Augusta

ŽK: 1 – 2