Cenný bod v Kadani !!

26. 10. 2009
FK Tatran Kadaň – SK SIAD Bílina   1:1 (0:0)
V závěru podzimu má každý bod pro Bílinu cenu zlata, na hřišti Kadaně se jí to podařilo. Deváté mužstvo tabulky si podle fanoušků vůbec nepřipouštělo, že by nemělo vyhrát, o přestávce se  již hovořilo, že to bude těsné. Hosté nastoupili bez zraněného Nováka, který v zápise figuroval jako vedoucí mužstva, potrestaného Přibyla, který utkání sledoval z hlediště a studenta Miky, který byl na cestě do Liberce. Nováka výborně zastoupil v záloze Stiller a do středu obrany se postavil s novým milimetrovým sestřihem vlasů Hošek. Od úvodního hvizdu však nebylo znát, kdo je devátý a kdo se krčí na 15.místě tabulky. Augusta hlavičkoval vedle, potom Karel zabojoval a domácí kopali jen roh, Moravcova faleš šla vedle branky. Hezký okamžik předvedla Bílina ve 35.min., Moravec prostrčil míč do šestnáctky Stillerovi, ale jeho střela minula branku.   O pět minut později zachraňoval Mergl a vzápětí chytil hlavičku Zaržického spolehlivý Pohl. Byla to jediná přesná střela na branku obou mužstev za celý poločas.   Trávník byl mokrý a klouzalo to hráčům obou mužstev. Ve 43.min. skončil na zemi i rozhodčí Černý. Před druhým poločasem se dlouho u střídačky radili trenér Tichý a kapitán Pohl a porada nakonec vynesla bod. Hrstka diváků viděla po přestávce živější fotbal. Obrana hostů udělala v 51.min. první chybu, když si nechala za zády dva hráče, ale Pohl vyběhl až za hranici velkého čtverce a míč odhlavičkoval. V 58.min. po centru Žemby orazítkoval míč z hlavy Augusty břevno domácí branky. Nedáš, dostaneš. Hošek nepokryl Basla a ten dostal domácí dovedení. Kadaň začala získávat mírnou převahu, střídajícímu Horváthovi ukopl míč v poslední chvíli Hasal a  poslední čtvrthodina se dohrávala za výrazného šera. Trenér Tichý měl štěstí na střídání, po třech minutách na hřišti vyrovnal hlavou Hodek. Závěr zápasu nepostrádal dramatičnost, v nastavení ještě kopal roh Moravec, ale výsledek se již nezměnil.
„Dnes se na náš výkon dalo dívat, kluci bojovali, ve druhém poločase bylo vidět, že nám docházejí síly. Toho i domácí využili, ale z naší strany trochu štěstí a vyrovnali jsme na 1:1. Bod je asi spravedlivý pro obě mužstva. My jsme dali břevno, domácí měli v prvním poločase dvě šance. Kluci si uvědomili, že hrajeme o sestup a začali dřít, ten první poločas byl opravdu dobrý,“ ocenil výkon bílinský trenér Josef Tichý.
Branky: 61.Basl – 84.Hodek
ŽK: 2 - 3
Rohy: 6 – 3