Debakl našeho týmu v Blšanech

6. 9. 2009
FK Chmel Blšany – SK SIAD Bílina 4:0 (1:0)
Po pěti kolech krajského přeboru musí začít bít Bílina na poplach. Původní záměr, hrát v klidném středu tabulky a předvádět pro diváky pohledný fotbal, se začíná hroutit. Na útulném stadiónku u chmelnic byla Bílina pouťovou atrakcí, se kterou   si domácí pohrávali jako s hračkou. Přitom šest hráčů Blšan v základní sestavě mohlo věkově hrát již za starou gardu. Nejznámější postavou byl Horst Siegl, ale nejvíce si s bílinskou obranou zacvičila dvojice Mráz – Kučera. Šance Bíliny byla v tom, že mladé mužstvo domácí veterány uběhá, ale Bílina přijala domácí hru a neměla šanci. Trenér Tichý zkoušel opět pozměnit sestavu. Oproti zápasu s Horním Jiřetínem se v základní sestavě objevil uzdravený Hasal a také Hronek a Krejčí. Právě Krejčí měl být trumfem hostů, ale na hřišti nebyl vidět a až příliš pozdě byl střídán. Hrálo se za ideálního počasí, slunečno a 17 stupňů.   Domácí vedli již v 6.min., kdy Siegl přesně přihrál do uličky Galbavému a ten s přehledem střílel k tyči. Vzápětí zazdil Kučera tutovku. Bílina se dostala do šance v 16.min. Krejčí byl sám před brankařem Klímou, ale střílel přímo do něho. Na druhé straně zachraňoval před Mrázem brankař Pohl. Útoky Blšan byly na dvě tři přihrávky a z každého číhalo na hosty nebezpečí. Bílina neudržela v záloze míč a obrana si nevěděla rady s technicky zkušenými hráči domácích. Druhou šanci za poločas měla Bílina v 37.min., Augusta hlavou posunul na Moravce, ale ve velkém čtverci nedokázal vystřelit. Konec poločasu byl v režii Blšan, nejdříve parádní akce dvojice Mráz – Kučera, potom Veniger po rohu těsně vedle. Blšany byly celý poločas jasně lepším mužstvem. Úvod druhého poločasu kopíroval první, když byl Kučera sám před Pohlem, ale střílel vedle. Potom přišel na hřiště Hošek, hra Bíliny se trochu oživila, ale útok byl bez zakončení. Brankař Klíma špatně vykopl, ale Moravec míč nezpracoval. Vedle hlavičkoval Hasal a velkou šanci na vyrovnání měla Bílina v 71.min. Moravec stříle podél branky a Hoškovi chyběli pouze centimetry. Ale v 75.min. opět míč mezi bílinské stopery a Mráz sám na 2:0. Potom již na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Po hrubce Vrátila vykopával míč z brankové čáry Mergl, Kučera střílel do Pohla,   dezorientovaná obrana a Kučera 3:0. A po rozehrání opět dvojice Kučera – Mráz a 4:0. V poslední minutě ještě jasný gól chytil Galbavému Pohl.
„Fotbalisti kolem čtyřiceti let nám ukázali, jak se hraje fotbal, my jsme nestíhali pozičně. Oni udělali dva tři kroky přihráli si, my jsme stáli daleko. Naši mají naběháno sto kilometrů, ale úplně zbytečných, kdy jsme nestačili na zkušenost. Nebojovali jsme, kluci nejsou schopni na hřišti o fotbalu přemýšlet. Bylo to velice špatný, pokud budeme předvádět takovou hru, tak jsme kandidát na sestup. Zkušení hráči Moravec, Novák, Vrátil špatné, dostanou balón a kličkují na vlastní bránu, to nedovedu pochopit,“ byl po zápase hluboce rozčarován trenér Josef Tichý. A servítky si nebral ani bílinský veterán kapitán mužstva Klaus Pohl: „Trapný, záloha nehraje, útok nepodrží balón, obrana děravá, nevím co s tím. Dostaneme čtyři branky a k tomu běží soupeř ještě sedmkrát z prostřed hřiště sám na bránu, to je smutný. Tak nemůžeme hrát. Jsou to sice zkušení fotbalisti, ale ke konci nemohli chodit a my přestaneme běhat taky a fotbalově na ně nemáme.“
Branky: 75. 88.Mráz, 6.Galbavý, 87.Kučera
ŽK: 1 – 3