Dorosty o víkendu střídavě

15. 11. 2009

Poslední letošní body, se pokusil získat bílinský starší a mladší fotbalový dorost v Krajském přeboru. Na umělou trávu na Kyselce zavítalo v neděli mužstvo FK Ústí n/Labem B. Počasí bylo pro fotbal jako stvořené a tak nic nebránilo tomu, aby úderem desáté hodiny mohlo utkání starších začít.

SK SIAD Bílina – FK Ústí n/Labem 5:0 (3:0) – starší dorost

Hosté začali hned s úvodním hvizdem píšťalky velmi aktivně, vytvořili si mírnou převahu, byli rychlejší a měli daleko větší chuť po fotbalu. Bílina působila ospalým dojmem a chvílemi to i vypadalo, jako by se jim ani nechtělo běhat s pohyblivými hráči Ústí. Jak nám před zápasem řekl hlavní trenér domácích Honza Zedník,“dnes jdeme do zápasu s tím, aby nám špička tabulky hodně neutekla, minulý víkend jsme nečekaně ztratili body v Dubí a máme osm bodů ztrátu, ale vše se dá ještě dohnat, potřebovali bychom vyhrát“, prostě musíme hrát aktivně“. Bohužel tým měl zcela jiný názor a z toho co jim trenér naordinoval, nesplnili vůbec nic.

První gól počátkem utkání nebyl ani nijak neočekávaný, natřikrát byl Ondra Kindl překonán, když obránci se tvářili, jako by tam ani míč nebyl. Po první brance hostů, začali domácí nesmyslně hrát sami na sebe a tak po hrubých chybách, kdy zbytečně ztratili míč, inkasovali do poločasu ještě dvakrát.

V druhém poločase se bílinský divák ani pořádně neměl na co dívat, ústečtí kontrolovali, hru byli techničtější, vyzrálejší a tak v tréninkovém tempu dezorientovaným domácím nasázeli ještě dvě branky. Nebýt několika krásných zákroků domácího brankáře, mohli ústečtí dorostenci soupeři nasázet s přehledem desítku. „Takový debakl jsem opravdu nečekal, my jsme si uvědomili asi tak ve dvanáct hodin, že se hraje fotbal. Nikdo neplnil, to co by měl, nechci hráčům sahat do svědomí, ale je jen na nich jestli chtějí hrát fotbal opravdu naplno, nebo ho mají jen jako zpestření volného času. Pokud se mu nebudou věnovat naplno, nemá smysl vůbec trénovat, natož hrát“

Sestava:

Kindl – Zavadil, Brejcha, Karel, Šmrha – Katrnič, Hájek, Proch, Fork – Muf, Kasl

Střídání:

43´ Kasl – Tichánek

61´ Fork – Prášek

61´ Katrnič – Brůna

78´  Muf - Křehla

SK SIAD Bílina – FK Ústí n/Labem 4:2 (1:2) - mladší dorost

Pár minut po poledni začal druhý zápas. Bílina do něj šla s odhodlání zvítězit a naplno bodovat. „Na prvního ztrácíme pouze dva body. Dnešní zápas určitě nebude lehký, ale my i tak chceme dnes dát šanci starším žákům a zjistit jak na tom jsou, aby náš kádr po odehraném jaru posílili“, věří svým svěřencům asistent trenéra Ivo Handl.

Úvod utkání mladším nevyšel podle představ. Po střele z hranice šestnáctky prohrávali 0:1. Ústečtí si vynutili mírný tlak a Bílina znervózněla a začala hrát velmi nepřesně. Když už to vypadalo, že domácí s hosty srovnali krok, udělal si ústecký útočník z obrany bílinských slalom a tváří v tvář brankáři nezaváhal. To už se nad hrou mladších domácích dorostenců začaly stahovat mračna a skeptický divák jim dával pramalou šanci. Pár minut před koncem z nenápadné akce na půlkruhu šestnáctky chytře vystřelil Dominik Proch a snížil na 1:2.

Trenér Petr Váňa o poločasové přestávce nabádal tým. „Hrajte trpělivě, prostory pro branku tam jsou, budeme vycházet ze zabezpečené obrany, přestaňme se bát kombinovat, zvýšíme důraz a něco s tím výsledkem určitě uděláme“.

Domácí vtrhli do druhého poločasu s velkou chutí, vynutila si tlak a gól na sebe nenechal dlouho čekat, z blízka vyrovnával Petr Křehla. Vše bylo znovu otevřené a oba týmy zapnuly na plné obrátky. Hra byla vyrovnaná a útoky se střídaly na obou stranách, obrany se začaly pomalu otvírat a tak jeden i druhý tým několikrát šel do gólové šance. Domácí brejky dokázali využít ke vstřelení dvou branek (Handl, Malik) a zápas tak otočili. Hosté z Ústí přepnuli na vyšší obrátky a ke konci utkání domácí Bílinu sevřeli na jejich půlce. Gól již nepadl, dobře takticky hrající obrana domácích žádné drama nepřipustila. A tak se bílinští mladší dorostenci radovali ze zisku tří bodů a dokonale otočeného zápasu. „Ukázalo se, že silný ročník 92-93 má velikou perspektivu pro to, aby do budoucna doplnili náš A tým. Kluci na to mají, starší žáci nezklamali, s výsledkem jsem spokojen, velmi pozitivní je, že přezimujeme na špičce tabulky s minimální ztrátou na prvního,“ těší se s úspěchů hlavní trenér Petr Váňa.

Obě utkání byla bohatá na branky a i trojice rozhodčích Jan Zubr, Jiří Adámek a Jan Harenčák, obě utkání vedla kvalitně a s velkým citem pro hru, jak se shodla spousta diváků.

Sestava:

Toman – Hájovský, Tichánek, Brejcha, Malik – Prášek, Brůna, Křehla – Proch – Růžička, Handl

Střídání:

45´- Proch – Katrnič

55´ Prášek – Řeřicha

57´ Toman – Kovačka (brankáři)

57´ Hájovský - Keller