Druhé utkání venku vítězné

5. 9. 2010

Ani ve třetím kole 1.A třídy Bílina neinkasovala a dvěma brankami si zajistila další tři body.  Ovšem mimo dobrého výkonu hostů se také vyznamenal domácí brankař Martin Lux.  V 67.minutě za stavu 0:1 vystřelil z 25 metrů Mergl, střela se odrazila od břevna do autu a rozhodčí nařídil odkop od branky.  Ale Lux se zachoval jako sportovec, přiznal teč a kopal se roh!  Úvod zápasu patřil domácím, kteří drželi míč, ale po pěti minutách se karta obrátila.  Po rychlé akci Levého střílel Pavlíček vedle, po akci Gursche se kopal roh a ve 13.minutě pustil Gutsch míč Barimu, ten běžel sám na domácí svatyni, ale ukvapeně střílel vedle.  Domácí stříleli až ve 26.minutě, ale trestný kop poslal Částka vysoko nad.  Největší šanci měli po půl hodině hry, kdy nejmladší hráč na hřišti Hema unikal, ale nevystřelil.  Naopak Bílina často střílela, šance měl Bari, střílel Mergl.  Až v poslední minutě se stav měnil. Filo prostrčil míč na šestnáctce Pavlíčkovi, ten ho z brankové čáry vrátil  před branku a stále ještě 17letý Levý se trefil. Hned po přestávce střílel těsně vedle Pavlíček, který se stává mozkem kvalitní bílinské zálohy. Domácí se snažili o tlak, ale hosté odpovídali rychlými protiútoky.   V 69.minutě neviděl rozhodčí Smreček jasnou penaltu po sražení Žemby.   V 76.minutě nejdříve střílel Bari opět vedle a potom vypálil z 20 metrů krásnou střelu Gutsch a stejně pěkný zákrok předvedl domácí brankař Lux. Bílina se dočkala po trestném kopu Mergla, kdy poslal míč před branku a Gutsch si naběhl za překvapenou obranu. Domácí se snažili o změnu stavu až do konce, ale trestné kopy končily ve zdi.   V 91.minutě se vyznamenal Pohl, když vyrazil reflexem střelu Polka a tím si udržel čisté konto i ve třetím zápase.  Nyní má Bílina před sebou sobotní derby s Duchcovem. Asi nikdo před sezónou nečekal, že to bude zápas prvního s posledním.

„Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší. Až na pár dlouhých autů jsme soupeře, které zahrávali dobře, jsme do nic jiného nepustili. A to jsme ještě další tři čisté šance nedali, přečíslovali jsme domácí z rychlých protiútoků.  Musím vyzdvihnout celou obranu, která hraje výborně, tři zápasy jsme nedostali branku, a od toho se všechno odvíjí,“ byl po zápase spokojen asistent Jaroslav Kovačka.  A spokojen byl i prezident klubu Petr Procházka, který na zápas dorazil s celou rodinou: „Měl jsem obavy ze vstupu do soutěže, před rokem jsme přecenili naše síly.  Ale co jsme předváděli v přípravě,  předvádíme i v mistrovských zápasech a zatím jsme s výkony spokojeni. Nyní jsme před derby s Duchcovem, bitva s odvěkým rivalem, budeme chtít vyhrát a samozřejmě zveme diváky, aby nás přišli podpořit.“

Branky: 45.Levý, 81.Gutsch

ŽK: 1 – 1