Klub fotbalových internacionálů se opět představil v Bílině

27. 6. 2010

První den Celostátního turnaje se chýlil ke konci a v podvečer nastal zlObrazekatý hřeb večera, to když se utkala bílinská Stará garda s Internacionály. Kdo si myslel, že to bude utkání jen tak na oko, hluboce se splet.

Hned v úvodu bílinský brankář Köhl z posledních sil vytěsnil střelu Františka Veselého ml. na roh. Hra se potom vyrovnala a připomínala utkání hodné derby. Útok se přeléval z jedné strany na druhou a Internacionálové předváděli, že zdaleka ještě nepatří do starého železa. Vítěz OH v Moskvě roku 1980, Honza Berger byl jak profesor, který vyučoval vyšší školu v Bílině. Jeho přehled a chytré přihrávky, přiváděli diváky k uznalým kýváním hlavou a nejednomu Obrazekpotlesku na otevřené scéně. V dvacáté minutě otevírá skóre domácí Stiller a Bílina se ujímá vedení 1:0. Po obdržené brance se Internacionálové vzchopili a na svatyni domácích se valil útok za útokem. Ve velké šanci se ocitl duchcovský rodák Miroslav Příložný, ale poprvé jej tváří v tvář brankář Köhl vychytal a hned v zápětí již neměl Miroslav sílu na zakončení. Deset minut před poločasem se hosté dočkali, Günter Bittengel si vyměnil míč s Mírou Příložným, ten mu jej vrátil, Bittengel dělá kličku brankáři a vrací míč zpět na Příložného, který skóruje do prázdné branky jak v časech své největší slávy v týmu Slavie či Bohemians Praha. Ještě těsně před poločasem byl Jiří Kabyl opět vychytán domácím brankářem.

Hned v úvodu druhé půle domácí na Internacionály skočili, ale jejich střely tak jak téměř v celém utkání si mezi tyče Juraja Šimurky, cestu nenašly. Záhy po výkopu se do šance dostával agilní Jan Fiala, který oživil útok domácích a za zákrok na něj byla nařízena penalta, kterou Příložný proměnil 2:1. Hosté najednou ožili a osa Berger - Fiala, přiváděla bíObrazeklinskou obranu téměř až k šílenství. V 25 min. se nádherně oprostil od třech obránců ve velkém vápně Tibor Mičinec a zvyšuje na 3:1. Od této chvíle nastala pro Bílinu desetiminutovka temna, kdy se domácí nedokázali dostat za půlku a jen s největším úsilím odolávali drancování Internacionálů na jejich území. Vyústěním byla čtvrtá branka v jejich síti vstřelená při chuti hrajícím Miroslavem Příložným. Záhy na to dvakrát spálil vyloženou šanci skvěle hrající Jan Fiala, kterému přihrával neúnavný motor zn. Berger. Internacionálové už se viděli ve sprchách a tak na chvíli polevili. Toho využil Stiller a z dálky nádhernou střelou koriguje na 2:4. Těsně před koncem utkání snižuje na rozdíl branky domácí Vrábel a rozhodčí záhy ukončil velmi pohledný zápas. “ Utkání splnilo, svoji vizi tedy uctění památky legendy Františka Veselého, který na tomto hřišti odehrál své poslední utkání a na jeho počest se zde probíhá Celostátní turnaj. Internacionálové svým dnešním utkáním potěšili mladé hráče, kteří zde reprezentují své kluby a na své idoly se celý den těšili,“libuje si organizátor akce Petr Procházka.