Mistrovské utkání, A tým, Bílina - Kadaň

27. 4. 2008
SK SIAD Bílina – FK Tatran Kadaň 0:1 (0:0)
Až do dna si museli bílinští fotbalisté vypít kalich hořkosti v zápase o záchranu v krajském přeboru. A osm kol před koncem soutěže je jejich situace více než vážná. Již začátek přinesl domácím problémy. Kadaň přijela v jasně modrých dresech a tak Bílina nemohla použít ani světle ani tmavě modré a musela nastoupit ve starých dresech ještě z dob, když byla béčkem Mostu. Proti přednímu mužstvu přeboru vsadili domácí na jistotu a v sestavě se objevil i trenér Tichý.   Po několika rychlých útocích v úvodu na obou stranách se vyznamenali brankaři, kteří byli u míče dříve než útočníci. V 17.minutě se probíjel Bečvařík,  který zvedá formu od zápasu k zápasu, a brankař Kadaně Turánek ho stáhl za nohu. Penaltu šel kopat brankař Pohl a technickou střelu poslal do břevna…  Na hřišti nebylo vidět, které mužstvo hraje vepředu a které v závěru tabulky. Ovšem Kadaň byla nebezpečnější v zakončování. Nejvíce problémů dělal Poustka, který nejdříve střílel do boční sítě a potom z velkého vápna střílel těsně nad. V 38.minutě střílel z voleje Kováč, ale Pohl byl na místě. V závěru se mohli radovat domácí, ale Moravec v úniku nastřelil jen brankaře.
Úvod druhého poločasu patřil Bílině. Nejdříve přihrával Bečvařík před branku Vaníkovi a potom běželi tři bílinští hráči na jednoho obránce, ale Moravec nastřelil brankaře. V 52.minutě opět zahrozil Poustka, když z otočky trefil tyč. Po centru stejného hráče poslal výborně hrající Jungmann nešťastně hlavičku vedle Pohla a hosté vedli. Ale to se stává i v lize mistrů. Pro domácí to byla studená sprcha a hosté postupně získali převahu. V 69.minutě vyrovnal Hošek, ale před tím byl máván ofsajd. V 76.vykopl z prázdné branky míč Stiller a potom dvakrát stříleli těsně nad hosté. V závěru se postavil na hrot útoku zkušený Bůžek, ale do šance se nedostal. V nastavení ještě vystřelil nad Stiller. „Bylo to vyrovnané utkání, hráli jsme s předním mužstvem přeboru, ale bojovností se to nedá uhrát, když nedáme branku z vyložených šancí ani z penalty,“ těžko hledal slova asistent trenéra Jaroslav Kovačka. Bílina má spolehlivého Pohla v brance, dobře hraje obrana, ale v záloze citelně chybí Novák, který léta tvořil hru domácích. A útok nedokáže proměnit ani ty největší šance. Snaha a bojovnost se určitě nedá bílinským vytknout, ale fotbal se hraje na body a ty citelně chybí.
Do konce soutěže zbývá osm kol a je pravděpodobné, že o sestupujících se rozhodne ze čtveřice Žatec a Sobědruhy, kteří mají po 15 a Bílina a Souš, kteří mají po 14 bodech. V sobotu dopoledne zajíždí Bílina do Litoměřic, které prohráli 3:1 ve Vilémově.
Branka: 57. Jungmann vlastní