Mladší dorost bodoval v Kadani

5. 9. 2010

Mladší dorostenci doplatili na to, že v první řadě začal nový školní rok a tak klíčový hráč Petr Křehla musel odjet na povinný seznamovací víkend od nové školy. Když k tomu přičteme vyloučení Zíbara a neuskutečnění přestupů z Mostu, které jsou na spadnutí, zdálo by se, že smůla je vyčerpána. Omyl. Před zápasem bylo domluveno, že díky neúčasti výše jmenovaných hráčů si mladší od starších půjčí své dva ročníkově odpovídající hráče Jirku Čermáka a Honzu Práška). Těsně před zápisem k utkání bylo ale zjištěno, že se několik registraček zapomnělo v Bílině, kde se přebudovávají kanceláře a tak mírný zmatek je nevyhnutelný. Takže „všechno je jinak“! Nakonec si starší museli půjčit ještě tři mladší na střídačku (Kovačku, Grozíka a Handla). Těsně před utkáním tedy paradoxně trenér mladších promlouval k sedmi hráčům v kabině.

Taktika byla jasná, v prvním poločase zrychlit hru přes střed a pokusit vstřelit rychlé góly, protože bylo jasné, že Honza Prášek a Jirka Čermák toho mají dost již z předchozího utkání a Handl s Grozíkem, kteří se také zapojili, byli malinko vyšťaveni.  Celé toto vše mělo vliv na psychiku týmu, který prvních patnáct minut hrál odevzdaně s přesvědčením, že takhle se hrát nejde. Naštěstí Bílina úvodní tlak přestála a postupem času zjistila, že se dá hrát vyrovnaná partie i když je mužstvo takto limitováno. Faktem je, že mužstvo od Kyselky zahodilo nejméně čtyři gólové situace. Deset minut před poločasem do té doby unavený, ale spíše psychicky Handl, se překrásně uvolnil na šestnáctce a ještě krásnější střelou otevřel účet utkání, 1:0. Od této chvíle se hrál fotbal na polovině domácích, ale branka již nepadla.

Hned od úvodu druhé půle se Bílina drala dopředu a soupeře jasně přehrávala, ale zahřmělo na druhé straně. V 60 min. Rosťa Řeřicha zbytečně ztratil míč u autové čáry, když se ho snažil přetlačit přes soupeře, následoval centr do velkého vápna, kde dřímal Jarda Kovačka a rázem to bylo 1:1. Nutno dodat že tým zpod Bořně nezávisle na brance stále tlačil a hnal se dopředu. Odměnou mu byl druhý gól, kdy Handl povzbuzen první brankou šel důrazně za míčem a jazýčky vah se opět naklonily na stranu Bíliny. Ještě pořádně ani neskončila radost z vedoucí branky a soupeř srovnává na 2:2, kdy se Lukáš Katrenič zapomněl pár metrů za stopery, toho využil kadaňský útočník, který zůstal také za nimi, ale na druhé straně hřiště a z brejku se štěstím skóroval. Od této chvíle padla na Bílinu malinká krize a domácí začali být velmi nepříjemní. V této fázi hry se ukázalo jak je mladší dorost morálně silný a že chuť a tah na branku, dokáže týmu vrátit několik jedinců. Roman Bystrý jako správný kapitán se několikrát hnal na branku z pozice stopera, Jirka Masopust motal obránců nejen hlavy, ale i nohy, Kuba Čermák svojí rychlostí několikrát utekl svému strážci a skvěle nacentroval, Denis Podaný skvěle vymazal brazilského záložníka, z kterého měl před zápasem obrovský respekt. Lukáš kamenič z pozice pravého beka se aktivně zapojoval do útočení. Fotbalový Bůh je někdy i spravedlivý, za velkou bojovnost a ukázkové semknutí týmu v posledních minutách, vyslyšel volání obou trenérů a osvítil nohu Ivoše Handla, který dvě minuty před koncem utkání ze standardní situace obstřelil zeď a zachránil tak týmu tři body a sám si připsal čistý hattrick.