Mladší dorost drží vítěznou sérii

26. 9. 2010

Chlumec v minulém kole rozdílem tří branek porazil Brozany a odlepil se od dna tabulky. Bílinský mladší dorost ještě neprohrál a útočí na nejvyšší příčky. Mohlo by se zdát, že utkání mělo jednoznačný průběh, ale nutno dodat, že Chlumec předváděl pohledný fotbal a spíše doplatil na fyzickou připravenost a mužstvo z pod Bořně, zejména první poločas velmi potrápil.

Pršelo již nepřetržitě dvacet pět hodin, když hvizd rozhodčího zahájil utkání. Hrálo se na umělé trávě a vytrvalý déšť spíše fotbal degradoval a otrávil i přihlížející diváky. Kluzký míč neposlouchal téměř žádného hráče a z fotbalu toho nebylo příliš k vidění. Oba týmy hrály vyrovnané utkání téměř bez chyb a obrany útočníkům nepovolily žádnou vyloženou šanci. Přesto byli bílinští nebezpečnější a měli větší snahu dostávat se do gólových příležitostí. V 26 min. rozhodčí proti hostům správně nařídil pokutový kop a Masopust s přehledem otevřel skóre utkání.  Domácí začali více tlačit, ale nevyužívali křídelních prostorů a tak na branku si diváci museli počkat ještě deset minut, kdy síť opět rozvlnil Masopust, 2:0.

Druhý poločas začali konečně domácí kombinovat a promoklí diváci měli chvílemi i možnost se zahřát po pěkných akcích, které zvyšovaly adrenalin. Branka na sebe nenechala dlouho čekat a v 56 min. završil čistý hattrick Masopust. To byla zlomová chvilka utkání, domácí se uklidnili a hosté se již od té chvíle nedostali ani za půlku. Domácí si s chutí zastříleli a v poklidu a pod kontrolou dohráli utkání, kdy ještě soupeři nastříleli další čtyři branky po krásných akcích.

„Opět nám unikl úvod utkání a laxně jsme přistoupili k soupeři. Na týmy z vyšších pater tabulky to stačit nebude a mohlo by se stát, že s tímto přístupem obdržíme tři branky a na opravu už nebude prostě čas“, zůstává na zemi i přes vysoké skóre trenér Jaroslav Denk.