Mladší dorostenci Bíliny remizovali s Chomutovem 3:3

31. 3. 2010

V neděli po poledni na Kyselce o své první jarní body usiloval mladší dorost Bíliny, zdatným soupeřem mu byl tým z Chomutova. „Ztrácíme na prvního v tabulce dva body a dnes musíme naplno bodovat, ale chomutovští určitě k nám nepřijeli bránit“, uvažoval před úvodním hvizdem asistent trenéra Ivo Handl.

Jeho slova se potvrdila hned v úvodu. Hned první útok hostí, kteří se do šance dostali dlouhým nákopem, končí v bílinské síti - 0:1. V polovině poločasu stejná akce jak přes kopírák a domácím začalo být horko - 0:2. Bílina sice měla míč stále pod kontrolou a i více za hry, ale díky nepřesnostem se o něj připravovala a hlavně nebyla vůbec nebezpečná při hře dopředu. Deset minut před koncem poločasu napřáhl z 25 metrů David Brůna a pěknou střelou snížil na 1:2. Domácí nepochopitelně po vstřelené brance nezvýšili tlak a tak pár minut před půlkou opět inkasovali z brejkové situace a do kabin šli za stavu 1:3.

Úvod druhé půle vyšel domácím na sto procent. Zahrávali přímý kop před velkým vápnem a Dominik Proch nádhernou střelou snížil na 2:3. Od této chvíle se hrálo jen na jednu branku, ale domácí nedokázali potřebný tlak proměnit ke vstřelení vytoužené „bodové“ branky. Bílinští dorostenci se ale přeci jen dočkali minutu před koncem bodu. To když hostující obránce nesmyslně fauloval uvnitř pokutového území a Tomáš Hubáček nezaváhal a proměnil pokutový kop. „Vzhledem k tomu, jak se utkání vyvíjelo a potažmo k síle soupeře jsem nakonec s bodem spokojen“, bilancoval utkání hlavní trenér Petr Váňa

Autor: Jaroslav Denk