Na vedoucí celek starší žáci nestačili

9. 5. 2010
Do Bíliny zavítal leader tabulky starších žáků, který obdržel za celou sezonu pouzeObrazek devět branek. Mladíci zpod Bořně se zřejmě zalekli statistik a celého utkání hráli zbytečně s respektem.
Už v páté minutě inkasovali po rohovém kopu, když nedůsledně pokryli několik hráčů ve velkém vápně jeden z nich, pohodlně doklepl míč z blízka za brankovou čáru. Roudnice přijela s taktikou hrát dlouhé nakopávané míče na dva šikovné útočníky, kteří celé utkání motali obraně hlavu. Tato taktika se ukázala jako vítězná. Domácí hráli, měli míč více na kopačkách, tvořili hru, ale co je to platné, když se vše odehrávalo jen před šestnáctkou soupeře. Proto, v desáté minutě opět po dlouhém balónu, od půlky utekl útočník hostí aObrazek zvýšil na 2:0. O několik málo minut později, třetí brejk, třetí střela, třetí branka. Poslední minuty poločasu, patřili domácím, kteří se osmělili a vymysleli dvě šikovné akce, z níž jednu zakončili střelou, a v druhé se bravurně blýskl zákrokem nudící se brankář hostí.
V druhé půli přestala domácím hrát záloha, tak jako hostům od počátku utkání a už se nebylo na co koukat. Fotbal se vytratil po špičkách a divák mohl jen sledovat nakopávané dlouhé míče od jedné branky k druhé. V desáté minutě druhého poločasu opět domácí obránci nechali příliš mnoho místa na půlceObrazek roudnickému útočníku, ten je předběhl a zvýšil na 4:0. V posledních patnácti minutách si domácí konečně vytvořili tlak a Procházka snížil na 1:4. Potom následovaly tutovky na obou stranách v poměru 3:2 pro domácí, ale na výsledku se již nic nezměnilo.
„Citelně nám chyběl brankář Jarda Kovačka, kluci byli bez něj vzadu nervózní, škoda, zápas by se vyvíjel jinak“ smutní vedoucí mužstva domácích Vilém Kindl.
Břečka – Keller, Hlaváček, Hájovský (68 min. Šedivý) – Řeřicha – Podaný, Čermák, Grozík, Procházka – Katrenič, Tichánek