Oldřichovští vzdorovali téměř 80 minut

10. 10. 2010

Nadále suverénně  kráčí Bílina  krajskou 1.A třídou, ale vítězství v okresním derby bylo hodně vydřené. V mnohém připomínalo zápas národního týmu se Skotskem. Branka padla až v závěru zápasu.  Obě mužstva měla své výrazné osoby, u hostů to byl brankař Hykl, který držel Oldřichov ve hře až do konce.  U domácích to byl stoper Hasal, který byl nejen pilířem obrany, ale dokázal i nebezpečně útočit a střílet.  Domácí začali tlakem, ale první střela Hasala mířila nad.  Ve 12.minutě byl zezadu faulován Levý,  rozhodčí žlutou kartu ale nenašel. O dvě minuty později zatáhl Levý míč dopředu, přihrál před branku, ale Bari střílel jen do brankaře.  Další šanci měl Gutsch. První střela hostů přišla v 19.minutě, kdy Ištok střílel vysoko nad.  Mnohem větší šanci měl Krejčí, ale Pohl zachoval klid.  Z  protiútoku střílel unáhleně Gutsch nad.  Ve 32.minutě byl tvrdě faulován Augusta, Ištok dostal žlutou kartu a Augusta musel střídat.  Další šanci měl Bari po rohu Pavlíčka, ale hlavička skončila v rukou Hykla.  V závěru poločasu ještě stříleli Levý a Mergl, ale na ukazateli stále bylo 0:0.  Také druhý poločas začal tlakem domácích. Po rohu Pavlíčka a skrumáži Filo nedorazil míč do sítě. Potom vypálil Pavlíček, ale Hykl vyrazil  míč na roh.  Diváci již zvedali ruce v 61.minutě. Hasal předvedl svůj pověstný slalom, jeho střelu brankař Hykl vyrazil a Bari sám před brankou nedokázal skórovat.  Na hřišti přibývalo nervozity i faulů. V 77.minutě opět Hykl zachránil před  dobíhajícím Barim.  Rozhodující okamžik přišel v době, kdy se domácím vůbec nedařilo. Pavlíček poslal dopředu Bariho, ten  z levé strany zacentroval před branku a Filo s přispěním hostujícího kapitána Vaníka vstřelil branku.  V závěru braly křeče mladého Levého, nastavovaly se dvě minuty, ale domácí  si vítězství již nenechali vzít. V tabulce zvýšili náskok na šest bodů. A jak viděli zápas kapitáni obou mužstev?  „Bílina byla lepší, měla tři vyložené šance, my měli jednu. Přijeli jsme si pro bod a do té 78.minuty jsem hráli, co jsme chtěli. Potom přišel sporný moment, připadalo mě to, že to byl ofsajd, a spadlo to tam ještě ode mě. Škoda, makali jsme, jeden z našich nejlepších výkonů,“ byl zklamaný oldřichovský Ctirad Vaník. „Jediné co jsme splnili, že jsme vyhráli. Jinak výkon špatný, šance jsme měli, oldřichovské podržel gólman.  Byl to asi nejhorší výkon, co jsme tady předvedli.  Oldřichov si nezasloužil prohrát, náš tlak ve druhé půli byl jalový. Těší jen tři body,“  ocenil soupeře bílinský Klaus Pohl.  V neděli zajíždí Bílina k těžkému zápasu do Spořic, kde zápas začíná již v 15,30 hodin.

Branka: 78.Filo

ŽK: 3 – 4

Rohy: 4 – 0