Po třech ztrátách vezeme konečně vítězství z venku

8. 11. 2010

V předposledním podzimním kole  podala Bílina zlepšený výkon a udržela si čtyřbodový náskok v čele 1.A třídy.  Hrálo se za stálého deště a  začátek měla stejný jako v minulém kole v Klášterci. Hned v 1.minutě dostal Levý žlutou kartu, v 7.minutě Karel druhou a v 8.minutě po trestném kopu vedli domácí 1:0. Potom hosté přitlačili a vlastně celý zápas měli mírnou převahu. Po rohu hlavičkoval Mergl, ale domácí bek vyhlavičkoval z brankové čáry. Další  vyloženou šanci měl Gutsch, ale ze tří metrů nedal. Ve 20.minutě netrefil Augusta prázdnou branku a  vzápětí Levý ani míč.  Bílinští se snažili, fotbalově byli jasně lepší, ale zbytečná nervozita jim svazovala nohy. Ve 23.minutě vyrazil Pohl trestný kop  a potom se Bílina dočkala. Po centru Levého hlavou vyrovnal Hasal. V závěru poločasu dvakrát dobře vyběhl Pohl a sebral domácím míč. Do druhého poločasu vstoupila Bílina lépe. Pronikající Bari byl sražen v pokutovém území, ale hrálo se dál. V další šanci střílel Bari nad.  Parádní moment předvedli hosté  v 62.minutě. Mergl přihrával přes celou šíři  hřiště, Filo pustil míč Žembovi, ten s ním zasprintoval a z ostrého úhlu vstřelil druhou branku. To již byl na hřišti Milo, který mohl zvýšit, ale domácí brankař míč vyrazil. V 82.minutě Milo uvolnil Bariho a ten sám před brankou střílel vedle.  O čtyři minuty později  Bari unikal, byl sražen zezadu, ale domácí hráč dostal pouze žlutou kartu. V nastavení ještě střílel nad Pavlíček. V týmu Bíliny tentokrát dobře pracovala obrana a vynikl neúnavný bojovník Filo. V zápase bylo rozdáno deset žlutých karet a rozhodčí Ilavskyj měl hodně vychýlený metr objektivity.  „Tři body jsou hezké, ale stále to není ta hra ze začátku soutěže. Vypracujeme si spoustu šancí, dnes to zase byly čtyři gólové, které neproměníme. Soupeři darujeme vedení po naivních chybách kolem šestnáctky a potom to těžko obracíme. Ale dnes jsme to zvrátili a doufám, že to bude návrat k té hře na začátku,“ byl tentokrát spokojenější trenér Josef Tichý.  V sobotu přivítá Bílina doma v posledním podzimním zápase předposlední mužstvo tabulky SK Kopisty. Zápas začíná na Kyselce ve 14 hodin.

Branky:  8.Plachý - 25.Hasal, 62.Žemba

ŽK: 3 – 7

Rohy: 8 – 11