První porážka v přípravě

29. 7. 2010

Další přípravné utkání  bílinských  připomnělo zápasy loňského krajského přeboru.  Snad i proto, že se tentokrát již hrálo na přírodní trávě. Bílina hrála, střílela, ale vítězství patřilo soupeři. Hlavně v prvním poločase to bylo markantní. Souš prakticky nevystřelila a přitom vedla 1:0.  Trenér Tichý měl tentokrát řadu omluvených z důvodu zaměstnání nebo dovolených, Augusta běžel v úterý půlmaratón a tak seděl pouze v hledišti. Hned v úvodu Bari vysunul Gutsche a ten tísněn střílel vedle. Také Prochova střela z dálky skončila mimo branky. Dále se hrálo dlouho od hranice jedné šestnáctky ke druhé. V 17.min. byl v dobré pozici Bari, ale ještě přihrával Prochovi a střela mířila nad.  Potom přišla kuriózní 20.min.  Většina bílinských sledovala opět kulhajícího Hasala, který odcházel střídat.  Pohl v tísni vykopl míč do soupeře a potom již všichni sledovali, jak  pomalu směřuje do branky.  Hasalovi problémy přetrvávají od prvního zápasu s Horním Jiřetínem,  kdy byl tvrdě faulován.  Domácí nadále pokračovali v tlaku, další rychlý útok Gutsche, ale opět místo střely volil přihrávku. Z dálky střílel nad  Levý.  Ve 37.min. předvedla pěknou akci dvojice Levý –  Bari, ale kopal se jen roh.  Po dalším útoku střílel Bari do tyče a dorážku Fila brankař vyrazil.  V závěru poločasu i trestný kop Žemby. „Je to vyrovnané utkání, dobrý výkon z naší strany. Chybí řada hráčů,  ale často střílíme a měli jsme šance,“ byl o poločase spokojen sportovní manažér domácích Martin Köhler.

Do druhého poločasu nenastoupil ani druhý stoper Mergl, který si stěžuje na bolesti třísel. Domácí se dále snažili, běhali. Mezi nejaktivnější patřil Filo s Čulou. Karel poslal přesný míč na křídlo Filovi a z jeho přihrávky střílel Žemba nad.  Proti prvnímu poločasu, ale byla již Souš aktivnější a v 57.min. kopala zkrácený roh po faulu. Soušský útočník mezi třemi bílinskými hráči míč tečoval a bylo to 0:2.   O dvě minuty parádní hlavička Fila skončila opět na tyči a pohotový  zákrok brankaře Souše míč utlumil na brankové čáře.   To bylo v době, kdy se již Bari přesunul do obrany a v útoku hrál Spáčil.  Ten také střílel vedle. V poslední minutě si domácí vypili kalich hořkosti až do dna. Rychlá akce hostů středem obrany a Karel si nešťastně srazil míč do vlastní branky.  „Dnes to byly chyby v obraně, kdy jeden spoléhá na druhého a dostáváme laciné góly. Toho se musíme v dalších zápasech vyvarovat. Kluci ale makají, byla tam řada pěkných akcí a to jsme dnes měli hodně  omluvených.  Záleží jen na klucích, kolega Tichý připravuje velice kvalitní tréninky, musí je jen umět využít,“ díval se již dopředu asistent trenéra Bedřich Hulínský.

V sobotu přivítá Bílina doma v další zápase Kopisty, hraje se od 17 hodin.

Sestava: Pohl (46.Kindl) – Žemba, Hasal (20.Muf, 36.Čula), Mergl (46.Spáčil), Hronek – Filo, Karel, Levý – Proch – Gutsch, Bari