Starší přípravka v posledním utkání nezvítězila

20. 4. 2010
Hned z pObrazekrvního útoku bílinských se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři Daniel Pícha, ale slabou střelou našel jen jeho náruč. Vzápětí Jirka Kapfer zahrával rohový kop, který šikovně točil do branky a obránce Štětí tam v poslední chvíli nastavil záda. Tlak domácích sílil a bylo jen otázkou času, kdy vsítí první branku. Další pěkná akce v desáté minutě po ose Kapfer- Ryška, končí zákrokem brankáře, který míč neudržel a dobíhající Míša Novák vystřelil vysoko nad hostující branku. O chvíli později zahrál Milan Ryška perfektně rohový kop, kdy posadil míč na hlavu Kapferovi a ten nezaváhal 1:0. Po chvíli zahrávala Bílina standardní situaci z 25 metrů a exekutor Kapfer se nemýlil 2:0. Pět minut před koncem po zaváhání domácí obrany nikým nekrytý hostující útočník z blízka snižuje na 2:1. Neuběhla ještě ani minuta, opět zaváhání bílinské obrany jako přes kopírák a najednou bylo srovnáno na 2:2.
Úvod druhého poločasu domácím vyšel prach-bídně. Chyba ve středu hřiště měla za následek ztrátu míče, rychlý protiútok a branku v domácí síti. Hosté šli poprvé do vedení a domácí najednou začali chybovat. Další roh domácích skončil na břevně, to když Jirka Schmiedl prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 10 minutě druhé půle z nulového Obrazekúhlu vystřelil obránce hostí na branku, obránci i brankář střelu podcenili a nevěnovali jí pozornost a ta skočila k úžasu všech aktérů v síti. 2:4. Bílinští borci se vzchopili a zaveleli k mohutnému náporu, ale brankář hostů byl proti, vychytal nejméně čtyři čisté brankové příležitosti a domácím i chybělo takovéto pověstné štěstíčko v koncovce. Pět minut před koncem Kapfer zatáhl míč po levé straně a polo-střelou, polo-centrem na brankové čáře nachází Honzu Kůrku a ten snižuje na 3:4. Minutu před koncem při největším tlaku, definitivně pohřbil naděje domácích útočník hostí, který po chybě obrany z dálky zvyšuje na konečných 5:3.

„Nebyli jsme horším týmem, naopak, měli jsme více ze hry, ale je to těžké, když z deseti tutových gólovek proměníme dvě, musíme na tom zapracovat“, rozladěně hodnotí porážku domácích trenér Václav Mojžíš.