Tři body z Modré pečetil Augusta

30. 9. 2012

Po domácí porážce v minulém týdnu chtěli bílinští hráči nahradit ztrátu a do Modré jeli s cílem přivézt tři body. Trenér Jaroslav Kovačka neměl stále k dispozici zraněného Nováka, v obranné řadě však již mohl nastoupit Mergl, který také oblékl kapitánskou pásku. V základní sestavě se objevil Sivák. Oproti minulým utkáním chyběl Žemba, kterého nahradila ledvická posila Choutka. Od úvodních minut měli naši hráči územní převahu, která však k ohrožení branky nevedla. Hra ve středu hrací plochy diváky příliš nebavila. Vzrušení přišlo ve 22. minutě. Levého fauloval domácí brankář a rozhodčí ukázal na zbačku pokutového kopu. Určeným exekutorem byl právě Levý, který se ale ještě zotavoval z ostrého zákroku. Volba trenéra padla na zkušeného Vosátku, který však penaltu neproměnil. Domácí gólman svou chybu napravil a umístěnou střelu vyrazil. Po dvou minutách Vosátka pod tlakem zahrával malou domů a Vondráček míč chytil do ruky. Nepřímý volný kop domácí zahrávali z hloubi pokutového území. Po rozehrání se snažili míč poslat placírkou k tyči, kde však se štěstím Gutsch odvrátil na rohový kop. Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu Bílina vstoupila zesíleným tlakem, který v 55. minutě proměnil Ferko ve vedoucí branku. Střela levačkou z hranice velkého pokutového územíá skončila až v síti domácího gólmana. Radost hostů byla pochopitelná. V 60. minutě trenér Kovačka sáhl k prvnímu střídání, svou premiéru v mistrovském utkání áčka si odbyl Lukáš Katrenič. Ihned hylo plné hřiště. Domácí obranu od počátku svého pobytu na hřišti výborně provětrával a daleko nebyl ani od vstřelené branky. Jeho střela však branku minula. N azávěrečných dvacet minut se dostal na hřiště i Ščuka. Bylo vidět, že má chuť a to pro obranu znamená vždy veliké nebezpečí. První akci zakončil nájezdem, který však střelu likvidoval. Paráda přišla vzápětí. Obránce odsoudil do role statistů, kličku udělal i brankáři. Celou akci pokazil "pouze" fakt, že netrefil prázdnou bránu, dlužno podotkonout, že střílel z velkého úhlu. potlesk přítomných diváků však i tak zazněl. Domácí v těchto chvílích zkoušeli utkání srovnat, ale několik rohů a standartních situací Bílina odvrátila. V samotném závěru se dostal do nadějné situace Baran, jeho přihrávku zužitkoval Augusta a jeho střela s přispěním domácího obrámce skončila v síti. Po závěrečném hvizdu se Bílina po zásluze radovala z vítězství. "Jsme samozřejmě rádi za tři body i když náš výkon zejména v první půli nebyl optimální. Radost nám udělal návrat Mergla a spokojeni jsme i s premiérou Lukáše Katreniče", řekl po utkání spokojený trenér Jaroslav Kovačka.