Turnaj st. žáků v závěru sezóny

22. 11. 2009
V sobotu se v Bílině uskutečnil turnaj družstev starších žáků s názvem „Bílinský turnaj starších žáků“. Účast přislíbily kluby z Ústí, Loun a Krupky. Krupka bohužel nepřijela, přestože účast ještě ve čtvrtek telefonicky přislíbila. Na úkor toho musel být turnaj pozměněn a to tak, že se mužstva utkala každý s každým a to ve dvou zápasech.

SK SIAD Bílina – FK Ústí n/Labem „B“ 0:0
V prvním utkání turnaje nastoupili bílinští starší žáci proti soupeři z Ústí. Zápas nebyl nijak zajímavý pro diváka, domácí hráči se nedostali k žádné nebezpečné situaci, natož k střele, která by ohrozila ústeckého brankaře. Ústečtí měli mírnou převahu, kterou nedokázali využít, takže konečný výsledek 0:0, byl i spravedlivý pro oba týmy.Obrazek
SK SIAD Bílina – FK Louny 1:0 (0:0)
Toto utkání, bylo pro diváka dosti nezajímavé, hra se většinou odehrávala ve středu hřiště, žádné mužstvo si nevytvořilo převahu, nebo větší gólovou šanci. Pět minut před koncem utkání, vzal Martin Růžička na sebe zodpovědnost a od půlky hřiště, kde přebral míč, se prokličkoval až před brankáře Loun a rozhodl tak utkání. „Hráči neplní, to co mají, pozdě přistupují k protihráčům, nepředvídají a nemají chuť něco vymyslet“, zhodnotil utkání vedoucí mužstva domácích Vilda Kindl.
FK Ústí n/Labem „B“ – SK SIAD Bílina 1:3 (1:1)
V odvetném zápase, chtěli bílinští plně bodovat a zachovat si tak naději na celkové vítězství v turnaji. Než se stačili na hřišti rozkoukat tak hned v první minutě prohrávali 0:1, když se nedomluvila obranná řada se zálohovou. Ústí převzalo iniciativu a na bílinskou branku se valil útok za útokem. Naštěstí pro domácí, vpády nebyly zakončovány střelou, tak brankář domácích ani nemusel zasahovat. Dvě minuty před koncem poločasu, zahrávala Bílina standardní situaci a Dan Grozík a střelou kolem zdi srovnal stav utkání na 1:1.
Druhý poločas začala Bílina aktivně a hned z prvního útoku MObrazekartin Růžička technickou střelou převrátil jazýčky vah na stranu bílinských. Od té chvíle Bílina zvýšila aktivitu a soupeře již k ničemu nepustila. Zbytek zápasu odehrála na půlce ústeckých, a když tři minuty před koncem utkání vsítil Zdeněk Keller třetí branku, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.
FK Louny – SK SIAD Bílina 0:4 (0:2)
Do posledního turnajového zápasu vstupovali bílinští starší žáci už jako vítězové celého turnaje, šlo jen o to dohrát utkání v pohodě a nezranit se. Vývoj hry tomu odpovídal, Louny působily odevzdaným dojmem a tak Bílina v klidu zápas dohrála. V tréninkovém tempu unavenému soupeři vstřelila čtyři branky. Jmenovitě Martin Řeřicha, Martin Růžička a dvakrát Ruda Baláž. Velmi mne mrzí, že nedorazila Krupka, turnaj byl veden v duchu na rozloučenou s podzimní fotbalovou sezónou, někteří hráči mne překvapili a někteří zklamali“ hodnotí celkově svůj tým po turnaji hlavní trenér Dušan Záhradský.Obrazek

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Rígr z mužstva FK Ústí n/Labem „B“. Nejlepším hráčem turnaje se stal domácí Milan Hájovský. Bílina turnaj vyhrála se sedmi body, druhé Ústí získalo čtyři body a třetí skončily Louny se třemi body.