V derby zůstaly body doma

12. 9. 2010

Ideální počasí, pěkná návštěva, jen ta úroveň zápasu trochu pokulhávala. V okresním derby 1.A třídy na sebe narazila vedoucí Bílina a poslední Duchcov, domácí sice měli téměř celý zápas převahu, ale do koncovky se často nedostávali. Hosté se zlepšili ve druhém poločase. Bílina nastoupila v nejsilnější sestavě, na lavičce bylo ještě šest náhradníků.  A to stále  chybí zraněný Přibyl. Úvod zápasu patřil domácím,  ale střely Augusty, Levého i Mergla mířily vedle. V 15.minutě zahrával  Pavlíček trestný kop na hlavu Karla, ten přiťukl před branku a Mergl nezaváhal.  Bílina si udržovala převahu, ale  bez zakončování.  Ale snažili se i hosté, nejdříve byl Pohl rychlejší než Vrkoslav a potom po chybě Karla vykopával při střele z úhlu míč nohou. Ve 36.minutě po  akci Bari – Levý  střílel Augusta nad.  Ale úroveň zápasu klesala, domácí se přizpůsobili hře soupeře, bylo to pomalé, nepřesné.  Po pěkném výkonu z minulého týdne z Března nebylo ani památky. Před poločasem vysunul Hasal Levého, ten přesně na  Augustu, ale slaboučká střela nemohla Podolského ohrozit. Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala, u domácích nevýrazného Bariho nahradil Milo.  A Bílina začala tlakem. Gutsch upaloval na branku, ale Podolský vyrazil jeho střelu na roh.  Ten zahrával Levý a Augusta před brankou netrefil míč. V 52.minutě fauloval ve vápně unikajícího Levého střídající Berko, ale hrálo se dál.  V 58.minutě po faulu na Mila kopal Hasal z 20 metrů trestný kop a střela mířila těsně nad branku. V 62.minutě našel při   rohové kopu Pavlíček  nabíhajícího Hasala a bylo to 2:0.  Po faulu na Gutsche zahrával trestný kop Pavlíček, ale Augustova hlavička mířila vedle. Bílinská branka se zatřásla v 67.minutě, kdy z dálky trefil tyč duchcovský Vosátka a dorážku Chocholy zlikvidoval Pohl.  Zde se potvrdilo klasické nedáš – dostaneš. Z rychlého protiútoku se Gutsch trefil k tyči.  Ale hosté se dočkali v 72.minutě.  Vrkoslav z hranice šestnáctky prostřelil Pohla a byla to první branka v bílinské síti v této sezóně.  O dvě minuty později se také  hosté dožadovali  penalty.  Poslední šanci měl Augusta, když hlavičkoval nad duchcovskou branku.

Duchcovský trenér Roman Vrána viděl zápas reálně: „Utkání se soupeřem z čela tabulky, ale pro náš těžké i to, že na nás leží z výsledků trošku deka. Chtěli jsme to dnes  změnit, ale dvě hrubé chyby po standardních situacích a zápas byl prakticky rozhodnut.  Kluci na to momentálně asi nemají, aby se psychicky vzchopili a utkání otočili.“  Ale spokojen nebyl ani bílinský trenér Josef Tichý: „Tři body jsou tři body, ale předvedená hra neměla nic společného s fotbalem. Prohrávali jsme spoustu osobních soubojů, nechávali jsme Duchcovu střed hřiště. Komplikovali jsme si hru do plných, bylo to jen o běhání. Ještě, že jsme dali branky, ale soupeř měl tři čtyři šance, které kdyby proměnil, tak mohl být výsledek jiný. Náš výkon byl dnes velice špatný od všech hráčů.“

Branky: 15.Mergl, 62.Hasal, 68.Gutsch – 72.Vrkoslav

ŽK: 2 – 2