V Horním Jiřetíně se červenalo. A zůstaly tam i body

5. 4. 2010
Na poplach bije fotbalová Bílina, áčko se usadilo na posledním místě krajského přeboru a prohospodařilo výhodné vylosování na začátek jarních bojů o záchranu. V dalších třech kolech čekají bílinské tři těžcí soupeři. Do Horního Jiřetína přijeli téměř kompletní, chyběl jen Mika a potrestaný Přibyl. Ideální počasí, na lavičce již po operaci kolena i trenér Tichý. Ten prostředí důvěrně zná, protože zde   trénoval. A ještě důvěrněji ho zná Filo, který v Bílině hostuje právě z Horního Jiřetína. Filo se opět objevil na kraji obrany, ale citelně chyběl v záloze. Pokud hřiště domácích zdobila světelná časomíra a velký billboard Horní Jiřetín město, tak hosté nastoupili v zelených dresech a na prsou nápis město Bílina. Ovšem úvod patřil malému městečku na úpatí Krušných hor. Hned v 1.minutě unikl Viktora, ale ve vyložené šanci střílel vedle. Domácí hráli „z kopce“, hřiště má slušný sklon, a viditelně jim to vyhovovalo. Při dalším rychlém útoku, kdy dostal Viktora opět míč za obranu, již nezaváhal.   Vzápětí byl tvrdě faulován Mergl a domácí Bohata dostal první žlutou kartu. Až po deseti minutách také zahrozili hosté a lehkou střelu Moravce pod břevno brankař Šuber vyrazil na roh. Potom se dlouho nic zajímavého na hřišti nedělo až ve 23.minutě rozehrál po zemi trestný kop Moravec a Žemba se krásně trefil a vyrovnal. Najednou byla na hřišti jiná Bílina, Moravec po chybě obrany z pravé strany poslal padáček na branku, ale obránce míč z branky vykopl. Po následujícím rohu nastřelil Moravec břevno. Domácí se vzpamatovali po půl hodině hry a nejprve kryl Pohl hlavičku Svobody a potom domácí stříleli nad. Druhý poločas hrála „z kopce“ Bílina a zahájila náporem. Parádní byla akce po ose Augusta – Pavlíček – Gutsch, ale posledně jmenovanému mával pomezní ofsajd. Neuběhla hodina hry a po druhé žluté musel do kabin domácí Bohata. Ale přišla velká chyba bílinské obrany, po trestném kopu Ševčíka vyloženě zaspala a ten samý hráč stačil doběhnout před branku a hlavou rozhodnout. Tichý prostřídal sestavu, po neodpískaném faulu odešel Moravec, ale fotbal se vytratil, zbyla jen křečovitá bojovnost. Když začínala Bílina opět získávat převahu, přišly dvě minuty, které rozhodly. Nejprve Hasal na zemi fauloval a rozhodčí to posoudil na červenou kartu a za dvě minuty fauloval Mergl a rozhodčí Šťastný opět vytáhl červenou kartu. V 87.minutě ještě domácí Viktora netrefil prázdnou branku. Zoufalý tlak Bíliny v nastavení přinesl velkou šanci. V 92.minutě po trestném kopu Hronka nejprve Bílina reklamovala ruku domácího obránce a potom střílel Milo do brankaře.   Sportovní manažér bílinských Martin Köhler po zápase láteřil, co s nimi rozhodčí provedl, ale ten je pánem na hřišti i v I.lize, natož v krajském přeboru. „Bohužel ztráta bodu a ztráta dvou hráčů, hlavně Pepíka Mergla, který odehrál zápas velice dobře. Hrajeme naivní fotbal, v době kdy máme soupeře připraveného, hraje o deseti lidech, dostaneme branku, kdy po rozehrané standardní situaci celá obrana stojí ve zdi a nechá naběhnout hráče, která dává do prázdné branky. Nedá se říci, že bychom hráli špatně, dostávali jsme soupeře pod tlak, ale chybí zkušený hráč. Ale závěr ovlivnila vyloučení,“ řekl trenér Josef Tichý. Na otázku, co sestava na Blšany, když byli vyloučeni dva obránci, Tichý odpověděl. „Máme široký kádr a pro nás je každý zápas těžký. Musíme vyzkoušet další lidi na lavičce, takový je fotbal.“ Sobotní zápas s Blšany začíná na Kyselce v 16,30 minut a nastoupit již bude moci Přibyl. Na podzim prohrála Bílina mezi chmelnicemi hladce 4:0 a to byl začátek dlouhé krize, kdy situaci zachraňovala až poslední kola. Do jara vstoupily Blšany s cílem postoupit do divize.
Branky: 8.Viktora, 66.Ševčík – 23.Žemba
ŽK: 4 – 2
ČK: 58.Bohata (HJ), 80.Hasal (B), 82.Mergl (B)