V premiéře bez bodu

9. 8. 2009
FK Lovochemie Lovosice – SK SIAD Bílina 2:0 (0:0)
Ohromné nadšení nováčka, vedro ke třicítce, ale fotbal nic moc, tak se dá stručně shrnout sobotní dopoledne v Lovosicích, kde začínal nový ročník krajského přeboru. Přitom Bílina přijela s ambicemi na body. „Myslím, že jsme pro začátek sezóny udělali maximum, jak v motivaci hráčů, tak se zlepšila tréninková morálka a kádr mužstva je široký,“ netajil se optimismem před zápasem asistent trenéra Jaroslav Kovačka. Byl to i premiérový zápas nového šéfa bílinského fotbalu Petra Procházky. Úvod utkání potvrdil starou pravdu, že není dobré hned na začátek narazit na nováčka soutěže, kdy má ještě plno energie a elánu. V základní sestavě se překvapivě neobjevil Gutsch a naopak nastoupil Augusta, který byl předposlední bílinskou posilou. Poslední posila Taha onemocněl a v Lovosicích chyběl stejně jako Mika, který je na dovolené a na soupisce nebyl ani Pavlíček, který se právě z dovolené vrátil.   Bílina hrála v Lovosicích naposledy před dvěma roky, kdy jako účastník 1.A třídy s domácími remizovala 0:0. V sobotu vydržel tento výsledek první poločas. Hosté si žádnou vyloženou šanci nevypracovali a naopak blíže ke gólu byli domácí. Již v 9.minutě vyhlavičkoval míč z brankové čáry Karel. Ve 24.min. zaváhal Hasal a unikajícího hráče zastavil za cenu žluté karty Přibyl. A mohl být rád, že to byla jen žlutá. Po půl hodině přišel na hřiště Gutsch, který hrál celou přípravu v obraně a postavil se vedle Moravce do útoku. V závěru poločasu unikal Trutnovský, ale šance se zalekl a Přibyl mu míč vzal. Do druhého poločasu nastoupila Bílina mnohem aktivněji, ale přesto brzy prohrávala. Nejdříve se domácí dožadovali penalty za nastřelenou ruku, ale byla od těla, Karla. Rozhodčí Meder však nechal kopat z hranice velkého čtverce. Pohl střelu vyrazil, ale vzápětí nastřelili domácí ruku klečícího Nováka a již se penalta kopala. Pohl směr Stejskalovi střely vystihl, ale na míč nedosáhl. K častým vášním přispíval nepřesnými výroky rozhodčí Meder, ale chyby rozdával na obě strany. Po hodině hry ztratil míč na půlce Karel, ale stačil ještě chybu před brankou napravit. V 63.min. unikal Hasal, byl sražen, ale nepískalo se. Domácí mohli rozhodnout v 69.min. Ve výborné pozici byl střídající Rainer, ale přihrával Trutnovskému a ten střílel nad. Na hřišti se objevil Hošek, šel do útoku, Gutsch se stáhl do obrany a Karel přešel do zálohy. Ovšem hosté byli stále bez vyložené šance. Hošek hlavičkoval do brankaře a Augusta poslal míč hlavou těsně vedle.   Potom přišel moment, který se často nevidí. Pomezní Hofman mával ofsajd. Pohl měl míč v ruce a hodil ho před velký čtverec, že rozehraje. Rozběhl se Reiner a Pohl signalizoval, že je blízko míče. Z hlediště zavolali na domácího hráče hraj, ten sebral míč a vystřelil do prázdné branky.   Hasal se chytil za hlavu, bylo rozhodnuto. Rozhodčí totiž signalizovaný ofsajd nepískl. V závěru předvedla Bílina zoufalou snahu o zkorigování výsledku. Vrátil střílel do zdi, Karel hlavičkoval nad a Novák v nastavení střílel vedle.
„Jeli jsme sem trochu s respektem. Říkalo se, že hodně posílili, ale co obě mužstva předvedla, to nebyl výkon na krajskou soutěž. My jsme nedokázali udržet balón v poli, byla to jen nakopávaná, bez fotbalové myšlenky. Máme v záloze dva zkušené fotbalisty Nováka s Vrátilem, kteří 90 minut klušou na hřišti a nejsou schopni dát jednu přihrávku. Budeme se muset zamyslet nad složením mančaftu. Já chápu jaké bylo počasí, ale když si nedáme za celý zápas dvě přihrávky za sebou, tak můžeme těžko v soutěži uspět,“ byla tvrdá slova trenéra Josefa Tichého. Po celkem dobrých výkonech v přípravě byl zápas v Lovosicích zklamáním. Jedním z mála, který snesl přísnější měřítko byl 19letý Augusta.
Branky: 53.Stejskal (PK), 76.Rainer