Vítězné domácí loučení s oblastním přeborem

13. 6. 2010

Bílinská školka porazila v předposledním kole zkušený celek Souše a připsala si třetí jarní vítězství.  Ovšem kdo na Kyselku v sobotu dorazil, po sedmdesáti minutách by ve vítězství určitě nevěřil. Hosté vedli 3:0 a nic nenasvědčovalo obratu.  Zápas začal po odpoledním lijáku a během něho ještě přišlo několik přeháněk. Domácí nastoupili bez řady zraněných hráčů – Pohl, Přibyl, Mergl, Augusta, Moravec, Mika, Hošek. Do branky se postavil 16letý dorostenec Toman a na lavičce seděl další 16letý hráč Proch.  Mimo třicátníků Fila a Stillera byl nejstarším hráčem 24letý Hasal.  Pro diváka měly výhodu jasně rozlišené dresy. Obě mužstva měla bílé trenýrky a hosté červená trička a stulpny a domácí oboje zelené.  Po očekávané porážce v Neštěmicích se chtěli hráči rozloučit vítězstvím s domácími diváky. Ale dlouho to tak nevypadalo. V první poločase měli sice převahu, ale naprosto neplodnou a hostům stačili v podstatě tři dotažené útoky ve střelení dvou branek. Hned na začátku střílel nad soušský Karlovec. Potom to v pádu zkusil Milo, ale brankař Unger byl na místě.   Potom vybojoval míč Gutsch, ale střelu obrana před brankou zablokovala. Vzápětí po rohu střílel nad Levý. Ovšem přišla 14.minuta, rychlý útok hostů, míč dostal do uličky Schoř a byl faulován. Hasal dostal žlutou a penaltu s přehledem Schoř proměnil. To byla nepříjemná sprcha po snaživém začátku domácích mladíků.  Potom se hrálo většinou ve středu hřiště, Pavlíčkovu hlavičku chytil Unger. Po delší době se dostala k domácí brance Souš a opět hořelo. Filo slabě odkopl a na hranici šestnáctky se opřel do míče Walter a bylo to 0:2. Domácí odpověděli rychlým útokem, ale Karel nepřihrál včas.  V závěru poločasu hlavičkoval nad Stiller a střelu Wagera chytil domácí Toman.  Druhý poločas již byl více v režii hostů. Hned v úvodu krásně vystřelil z dálky Linka a střela lízla tyč Tomanovi branky. Po hodině hry mířila Gutschova střela mimo. V 63.minutě přesně nacentroval před branku Levý, ale Milo míč netrefil. Z rychlého protiútoku  do rozhozené obrany přišel faul Tomana a kopala se další penalta. Mladý brankař sice směr Scheithauerovi střely vystihl, ale na míč nedosáhl a bylo to 0:3. To již hrozilo domácím debaklem.  Netrvalo dlouho a stejný hráč hrozil po rychlém útoku znovu, ale Toman střelu chytil.  Domácí se dočkali v 71.minutě. Po Gutschově střele měl již Unger připravenou náruč, když před ním míč tečoval Walter.  Hned po rozehrání centroval zprava Levý a Walter srazil míč rukou a kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil Žemba.  V 80.minutě dostal parádní přihrávku za obranu soušký Macháček, ale v šanci špatně přihrál. A potom přišel koncert bílinských mladíků. Nejdříve Levý krásně vysunul Mila, ten okamžitě před branku a Gutsch vyrovnal. Vzápětí střílel těsně nad Levý. V 87.minutě poslal Proch milimetrovou přihrávku na pravou stranu Pavlíčkovi, ten před branku a Spáčil vstřelil vítězný gól. Obě akce na třetí a čtvrtý gól byly jak přes kopírák. Hosté ještě v nastavení kopali roh, ale Bílina vítězství uhájila.  Pochvalu za snaživý výkon a stálý pohyb si zaslouží 17letý Levý a 19letý Žemba. „Závěr byl trochu hektický, Souš to trošku prokoučovala, hráči si mysleli, že je již po zápase. Po dvou gólech kluci získali trochu sebedůvěru a začali pořádně makat.  První poločas byl špatný, Souš nás přehrávala ve všech směrech. Bohudík pro nás se to otočilo   dali jsme hezké čtyři góly. Poslali jsme na hřiště   mladé kluky,  v brance 16letý, potom nastoupil další 16letý a my v tom budeme pokračovat. Když nechtějí hrát staří, budou hrát mladí.  S dnešní tréninkovou morálkou bychom nemohli hrát ani á třídu, bohužel,“ ukázal směr přípravy pro podzimní snahu o návrat do krajského přeboru trenér Josef Tichý.

Branky: 71.vlastní Walter, 72.Žemba (PK), 81.Gutsch, 87.Spáčil – 14.Schoř (PK), 28.Walter, 64.Scheithauer (PK)

ŽK: 5 – 2

Rohy: 7 – 3