SK SIAD Bílina – FK Slavoj Žatec 0:4 (0:2)

Fotbalový i výsledkový debakl utrpěla Bílina v dalším kole krajského přeboru. ObrazekPo výborném výkonu před týdnem v Proboštově, se tentokrát trápila od úvodního hvizdu rozhodčího. Na soupeře nestačila hlavně rychlostí a důrazem. Vítězství Žatce bylo naprosto zasloužené. Hosté šli do vedení hned v 1.min. Michal Macháček si zacvičil s bílinskou obranou, přihrál volnému bratrovi Zdeňkovi a bylo to 0:1. Vzápětí byl zraněn mladý obránce Karel, sice pokračoval ale po čtvrt hodině s krvavým šrámem na lýtku odstoupil a do obrany se stáhl Mergl. Hosté hráli dost tvrdě, domácí byli zakřiknutí, u každého míče byli později a mohli děkovat pouze brankaři Pohlovi, že debakl nebyl již po prvním poločase. Domácí měli šanci při střele Vrátila, která se jen otřela o tyč a potom Mergl střílel vedle. Před poločasem zvýšil hlavou Heinc a vzápětí po rohu Hoškovu hlavičku s námahou vyrazil žatecký brankař Zaťko.   ObrazekHned v úvodu druhého poločasu měl obrovskou šanci Mika, ale v úniku již nedokázal přehodit brankaře. Hosté měli pouze jediného soupeře a tím byl brankař Pohl, na něm několikrát ztroskotal nejlepší hráč hostí Zdeněk Macháček. Bílina měla obrovskou šanci ještě v 72.min., ale Mergl sám nedokázal nadvakrát překonat brankaře Zaťka.  V závěru se domácí obrana sesypala úplně. Nejprve Pohl vyrazil střelu unikajícího Zdeňka Macháčka, ale ten hlavou vrátil míč do branky a vzápětí korunoval svůj výkon střelou zblízka. „Soupeř nás přehrál ve všem, v rychlosti, důrazu, chytrosti. My jsme dnes hráli s dvěma hráči, brankař Klaus Pohl, který chytil možná dalších pět gólů a na levé straně Víťa Přibyl, který jediný z obrany snese měřítko. Znovu se projevila špatná tréninková morálka. ObrazekMyslel jsem, že hráče výkon v Proboštově nastartuje, ale nestalo se,“ nešetřil své hráče trenér Josef Tichý. „Soupeř byl o hodně lepší a výsledek si zasloužil, bylo vidět jak naši chlapci přistupují k tréninkům. Odpadli fyzicky a nestačili ani rychlostí, když šli skluzem, míč byl dávno pryč. Ještě, že jsme vyhráli před týdnem, jinak by mohlo být ještě zle,“ dodal šéf bílinského klubu Petr Arpáš.

Branky: 1. 89. 90. Zdeněk Macháček, 41.Heinc
ŽK: 1 – 2