„A“ dorost Bíliny doma vydřel body a usadil se na prvním místě tabulky

25. 3. 2013

FK Bílina – LoKo Chomutov 3:1 (1:1)

Poslední tým tabulky krajského dorostu U 19 zavítal pod Bořeň, kdo si myslel, že utkání bude jednoznačná záležitostí favorita z Bíliny, hluboce se mýlil.

Po vzájemném oťukávání v úvodu zápasu, se kopal roh na domácí branku, míč trefil bílinského Bystrého do zad a od nich se odrazil do sítě. 0:1. Začala se rodit senzace, domácí zjevně zaskočeni, začali chybovat, ještě více zvýšili už tak mizernou nepřesnost. Hostující Chomutov byl rázem na koni a bylo ho plné hřiště. Vyloženější šanci si hosté sice nevytvořili, ale i tak hrozili z nebezpečných útoků. Když, se k tomu ještě přičte taktické zdržování a kouskování hry, měla Bílina opravdu veliký problém. Postupem času z domácích odcházela bojovnost, ale naopak zvýšili důraz, z kterého jim hosté od začátku utkání udělovali lekci. Běžela 31´, Bystrý uvolnil Masopusta a ten tváří v tvář brankáři Chomutova nezaváhal, 1:1. Od této chvíle začal ohromný tlak domácích, jehož výsledkem bylo pouze břevno Říhy, stále chyběla finální přihrávka, nebo střela, která by zamířila mezi tyče.

Do druhého poločasu vlétli chlapci od Kyselky nabuzeni přestávkou a bylo to na hřišti vidět. Hned v úvodu domácí nastřelili tyč, míč se odrazil k obránci Chomutova, který zahrál malou domů, a rázem tu byla skvělá standardní situace pro domácí. Zahrávala se zhruba z penalty přes zeď. Tvrdá střela Masopusta skončila na břevně a od něj putovala daleko do hlouby pole. Málem platilo otřepané, nedáš, dostaneš. O minutu později na půlce chyboval bílinský Chobot a hostující hráč šel sám od půlky na brankáře Kovačku, který jej jeden na jednoho vychytal. Dá se říci, že to byl klíčový zákrok celého utkání. Od této chvíle se hosté z Chomutova dostali na dohled domácího Kovačky jen velmi sporadicky. Bílina se natrvalo zabydlela na půlce hostí a stále zvyšovala otáčky. V 52´ a 53´dvakrát krásně vystřelil bílinský Říha a nechal vyniknout brankáře Chomutova, který jeho střely jen s obtížemi vytěsnil konečky prstů na roh. Na hosty se valil útok za útokem, ale obrana odolávala až do 65. minuty, kdy Podaný na hranici šestnáctky obešel dva hráče a chomutovskému brankáři nedal sebemenší šanci. Bíliny strhla jazýčky vah na svou stranu, vedla o jednu branku a neustále si vytvářela vyložené gólové příležitosti. Sedm minut před koncem nadvakrát skóroval Masopust, když se k němu dostal míč po ose Rokos, Procházka. Těsně před konečným hvizdem se ještě dostal sám před brankáře Procházka, ale jeho střela z úhlu mířila vysoko nad branku.

„Před utkáním jsem nabádal hráče, že utkání bude velmi těžké, je to první zápas jara a Chomutov rozhodně není tým, který by patřil na konec tabulky. První poločas byl z naší strany tragický, báli jsme se a nepřesností bylo až moc. Po průvanu v kabině o poločase, jsme hru zpřesnili a hlavně začali bojovat o každý metr na hřišti s houževnatým soupeřem. A když se k tomu přičte výborný výkon Jardy Kovačky v brance, o výsledek jsem se nebál“, prozradil s úsměvem trenér Jaroslav Denk. Trenér Jiří Josef dodává. „První zápasy jsou hrozně těžké, může se stát cokoli. Třeba vedoucí Litvínov zaváhal v Kadani, my jsme s obrovskými obtížemi vyhráli a díky tomu se posunuli na čelo tabulky“.

Sestava domácích:

Kovačka - Bláha (46. Grozík), Zíbar, Bystrý, Chobot - Řeřicha, Filip, Podaný, Říha (77. Rokos) – Masopust, Katrenič (57´ Procházka)

Branky:

Podaný, Masopust 2.