„A“ dorost Bíliny v těžkém utkání uhájil první místo v tabulce

12. 5. 2013

FK Bílina – FK Chomutov 4:1 (2:0)

Domácí Bílina za slunečného počasí přivítala tým z předních míst tabulky. Zápas byl spíše velkým bojem, než utkání lahodící oku diváka.

Domácí začali náporem, ale opět, tak jako v mnoha předešlých zápasech, jim chyběla přesnější muška. Hned v úvodu utkání se do slibné situace dostal Masopust, ale jeho střela našla jen náruč chomutovského brankáře. O chvíli později z rohového kopu hlavičkující Bystrý prodloužil na Filipa, ale jeho následná hlavička neměla směr k brance. Na ukazateli uběhla patnáctá minuta a aktivní Masopust, se opět postavil tváří tvář hostujícímu brankáři, ale jeho pokus o lob, zastavila ochranná síť za brankou. O chvilku později ukázali chomutovští, že jsou velmi nebezpečným týmem, ale brankář Kovačka byl proti tomu, aby se měnil ukazatel skóre. Chomutov v tuto chvíli vyrovnal hru a začal Bílinu zlobit na všech postech. Patnáct minut před poločasovým hvizdem, opět unikl Masopust, ale jeho střela opět nenašla místo mezi třemi tyčemi chomutovské branky. Filip jako správný kapitán ukázal svým spoluhráčům, jak se má bojovat o body a vrcholem jeho snahy byla branka v 34´, kdy nadvakrát překonal brankaře hostů. O tři minuty později Říha našel naběhnutého Masopusta a domácí mohli jít s dvoubrankovým náskokem na poločasovou přestávku.

Úvodní tlak v druhé půlce, se nekonal. Naopak, nesmyslně v 10´ chyboval Ročenovič, když z malého vápna hlavičkoval na značku pokutového kopu na neobsazeného hráče Chomutova a ten s přehledem snížil na 2:1. Bílina, si nechtěla připustit komplikace a zapnula na plné obrátky. Říha se za nedlouho objevil před chomutovským brankářem, ale jeho střela našla jen jeho připravenou náruč. V 61´ vyšlo domácímu trenérovi Denkovi dvoj-střídání a výměna postů a odměnou mu byla pojistka o tři minuty později, kdy vysunutý se do útoku Filip nasměroval svoji přihrávku po zemi za obranu, kde jí převzal Masopust a nekompromisně prostřelil brankaře, 3:1. Hosté nesložili zbraně a hrál se oboustranně rychlý fotbal s prvky risku na všech postech. Větší šance si však ani jeden tým nevytvořil, a pokud ano oba gólmani střely kryli bez větších problémů. V poslední minutě utkání Řeřicha vybojoval míč, posunul na Říhu a ten v samostatném úniku počtvrté zavěsil do hostující branky.

„Máme úzký, ale vyrovnaný kádr, nemáme náhradníky, jen jedenáct míst v týmu, kdokoli nastoupí do hry, je platným hráčem. Dnes mne o tom opět náhradníci přesvědčili, patří jim za to můj dík“, chválí lavičku trenér Jaroslav Denk. A trenér Jiří Josef k utkání dodává. „První poločas byl z naší strany špatný, až lehkovážný. V druhé půli jsme fotbal nahradili bojovností, za tři body jsme moc spokojeni“.

Sestava domácích:

Kovačka - Chobot (79´ Bláha), Zíbar, Bystrý, Řeřicha – Říha, Podaný, Ročenovič (61´ Grozík), Filip © - Katrenič (64´ Procházka), Masopust (80´ Rokos)

Branky:

Masopust 2, Filip, Říha

Poznámka: Tabulka na oficiálních stránkách je špatně. Bílina je na druhém místě, ale dle regulí soutěže, při rovnosti bodů, rozhoduje vzájemný zápas a ten jasně mluví pro tým FK Bílina.