"A" dorost - vydřené tři body z Kadaně

23. 9. 2012

FK Tatran Kadaň – FK Bílina 0:3 (0:0)
Nemá smysl se nějak více rozepisovat o minulém kole, kdy „A“ dorost prohrál 0:2 s Litvínovem, kdy měl po celé utkání navrch, ale inkasoval dvakrát po hrubých chybách stoperů, nemluvě o řadě neproměněných šancí.
V Kadani navzdory předpovědi počasí čekal na oba týmy slunečný den. Utkání začali chlapci z Bíliny, tak jak je jejich nepříjemným zvykem a to festivalem neproměněných i těch nejvyloženějších šancí. V 3´ spolupráci Bystrý, Masopust, nedotáhl do zdárného konce Filip a těsně minul. O minutu později Ďurčo nezvládl souboj jeden na jednoho a jeho střela trefila brankaře domácích. V 5´ dala Bílina branku z ofsajdu. O tři minuty později Filip dlouhou křížnou přihrávkou přes pokutové území nacházel volného Ďurčo, jeho skluz však míč netrefil jen o několik centimetrů. V 11´ Masopust vybojoval míč, rychlou přihrávkou našel na kraji se pohybujícího Ďurča, ten přesnou přihrávkou našel Filipa, ale jeho střele chybělo několik málo milimetrů. Za další sedm minut Bystrý hlavičkou z pěti metrů zamířil příliš vysoko. O dvě minuty později kadaňskému brankáři vypadl míč, Masopust místo bleskové střely, zvolil dlouhou kličku, která skončila v náruči chybujícího brankáře, který se mu vrhl pod nohy. Pak přišla ke slovu domácí Kadaň a Kovačka několika zákroky podržel tým. Pět minut před poločasem, nebyla Bílině opět uznána branka, a když Kovačka z následného protiútoku opět vytáhl jeden ze svých stoprocentních zákroků, šlo se do kabin za stavu 0:0.
Po poločase pokračoval pěkný fotbal na obě strany, kdo si dopoledne zvolil jako divák, určitě nebyl zklamán ze hry obou týmů, šance se střídaly na obou stranách, ale k nějakému výraznému ohrožení branek nedocházelo. V 50´ už šli bílinští do zaslouženého vedení, to když z volného přímého kopu, se nádherně přes zeď, která stála dva metry před velkým vápnem, trefil Masopust. Od této chvíle hosté polevili a domácí začali hrát na nebezpečné brejky a přehrávali Bílinu, na kterou se valil útok za útokem. Hostující trenér reagoval změnou v sestavě a následným střídáním. Posílením střední zálohy, se hosté opět dostali do hry a krásný fotbal na obě strany pokračoval. Deset minut před koncem utkání již kadanští vrhli všechny své síly do útoku, přeskupením sestavy dal domácí trenér možnost záložníkovi, který se přesunul do útoku vyniknout. Výsledkem ovšem byla další inkasovaná branka, kdy Ročenovič dlouhým pasem za obranu našel Masopusta a ten nezaváhal 2:0 pro hosty. Čtyři minuty před konečným hvizdem vybojoval míč Zíbar, posunul ho k dirigentovi Ročenovičovi, který kolmicí mezi stopery vyzval k hattricku Masopusta a ten chladnokrevně proměnil.

„Bohužel náš tým zasáhla vysoká marodka, šest hráčů je na nás opravdu moc. O to víc si vážím dnešního vítězství, kdy kluci opravdu dřeli až do poslední minuty. Velice slibně se jeví hráči z mladšího dorostu, kteří za nás nastoupili a odvedli také kus poctivé práce“, chválí své svěřence hostující trenér Jaroslav Denk. A trenér Jiří Josef dodává „ opět jsme mohli rozhodnout v úvodu utkání a v klidu jej dohrát, musíme se zamyslet nad množstvím nevyužitých šancí v každém utkání, kterých je více a více“.