"A" dorost slpnil podzimní cíl a je na špičce tabulky

13. 11. 2012

Pokud „A“ dorost nechtěl ztratit kontakt se špičkou a přezimovat s minimální ztrátou na první tým tabulky, musel bezpodmínečně vyhrát.

Bohužel bílinští vstoupili do zápasu opět laxně a jen díky obětavosti Grozíka, který ve 3´ skočil na poslední chvíli do střely neštěmických, prohrávali by jistě domácí 0:1. Bezpochyby prvních deset minut hosté tlačili a domácí, se díky vlastním chybám, nepřesnostech a nervozitě, nedokázali vymanit z tlaku. V 11´ Dan Grozík vyvezl míč, přišla rychlá přihrávka na Říhu, který našel Masopusta a ten nezaváhal 1:0 pro Bílinu. Paradoxně tento gól nakopl hosty z Neštěmic a ti zvýšili tlak a opět dostali domácí Bílinu pod tlak. Ta se zmohla jen na odkopy nikam, nebyla schopna si dát jednu kloudnou přihrávku a celková hra domácích byla mizerná. Velká smůla pro hosty byla herní předvídavost a cit pro hru Jirky Ročenoviče. V 17´ opět vymyslel jednu ze svých geniálních přihrávek za obranu do volného prostoru, kam naběhl zcela volný Dominik Říha a z brejku nedal neštěmickému brankáři šanci. Dvě branky pro hosty bylo velmi kruté a za předvedenou hru si je rozhodně nezasloužili. Domácí Bílina, konečně začala hrát svůj systém hry a utkání bylo najednou pohledné na obě strany. V 24´ zahrával standardní situaci Masopust a polo střelou těsně nad zemí našel v pokutovém území nohu zcela volného Bystrého a bylo to 3:0. Po této brance se Bílina nadechla k ohromnému náporu, ale několik vyložených šancí nedokázala dotáhnout do zdárného konce. Hosté pět minut před koncem také nedokázali snížit stav, ve velmi dobré situaci šla střela Neštěmic jen těsně vedle. Dvě minuty před konečným hvizdem, opět Ročenovič našel křižně Říhu a ten zpečetil poločasový stav na 4:0 pro Bílinu.

Druhý poločas začal vyrovnanou hrou na obě strany, Bílina kontrolovala hru, snažila se o rychlé brejky, ale bez úspěchu. V 60´ vyrobil obrovskou chybu Říha, který přihrávkou našel útočníka Neštěmic, a bylo to 4:1. O šest minut později Masopust vnikl zprava do pokutového území, následoval ostrý centr na malé vápno, kde si jej nešťastně jeden ze stoperů hostů srazil do sítě a opět to bylo o čtyři branky. V 66´ přišla zbytečná ztráta Ďurča a jen díky výbornému zákroku Jardy Kovačky, se stav neměnil, když byl úspěšnější v souboji 1:1. O čtyři minuty později Roman Bystrý hrající na stoperu, to vzal jako kapitán na sebe, obešel tři hráče a krásnou přihrávkou do běhu vybídl Podaného ke skórování a ten nezaváhal, 6:1. O další minutu později, opět domácí Kovačka vytáhl jeden ze svých TOP zákroků a opět podržel tým, kdy vyšel vítězně ze souboje 1:1. Patnáct minut před koncem utkání opět kouzelník Ročenovič, vybral ze svého arzenálu lahůdkovou přihrávku na Masopusta a ten dovršil svůj hattrick a zvýšil na 7:1. Běžela 79´ opět chyboval Říha a daroval další branku hostům, kteří snížili na 7:2. V 81´ a 83´  chyboval dvakrát Grozík, ale Kovačka opět skvěle podržel tým. A když pět minut před koncem pohrdl gólem Lazna, který netrefil prázdnou branku, po přihrávce výborně hrajícího Podaného, šli domácí se závěrečným hvizdem do kabin s pocitem, že cíl tří bodů splnili.

„Dnes mi někteří náhradníci dokázali, že pokud se v budoucnu chtějí zapojit do hry jako střídající hráči, potažmo, se dostat do základu, musí změnit jak svůj přístup, tak i bojovnost v zápase. Tým musí být kompaktní a náhradník musí hru oživit, nikoli ji degradovat svojí laxností,“ rozčileně gestikuloval po zápase trenér Jaroslav Denk. Jiří Josef ho doplňuje,“je před námi zimní příprava a věřím, že si to hráči srovnají sami v sobě“.

Sestava:

Kovačka – Hase (46´ Bláha), Zíbar (79´ Lazna), Bystrý ©, Grozík – Řeřicha (57´ Ďurčo), Podaný, Ročenovič, Říha – Masopust, Křehla

Branky:

Masopust 3, Říha 2, Bystrý, Podaný