Bílina - Ervěnice 9:1 (3:0)

6. 5. 2013

FK Bílina – VČSA Ervěnice 9:1 (3:0)

Výsledek vypadá velmi jednoznačně, ale Ervěnice mohli favorizovanou Bílinu velmi nepříjemně zaskočit a potrápit, kdyby proměnily šance, které jim chybami domácích, byly nabídnuty.

Hned od úvodu utkání se domácí Bílina vrhla střemhlav do útoku, vědoma si, že si nemůže již dovolit ztratit ani bod, aby se udržela na špičce tabulky. V 4´ konečně již uzdravený Ročenovič, hrající po dlouhé době od úvodu utkání, krásně našel Masopusta a Bílina vedla 1:0. O chvilku později z rohového kopu, hlavička Bystrého jen těsně minula horní růžek ervěnické svatyně. Z dalšího útoku Masopust obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře hostí, ale jeho střela postrádala přesnost, na druhé vlně běžící Říha mohl dopravit míč do prázdné branky, kdyby útočník Bíliny místo střely, volil přihrávku. O minutu později, se dravý Říha probil až na brankovou čáru u hranice šestnáctky a zpětnou přihrávkou na volného Ročenoviče jej vybídl k druhé brance, ten chladnokrevně zavěsil. Běžela 26´ utkání a hosté z ojedinělé akce mohli skórovat, to když bílinští obránci po rohu, zcela zapomněli na osamoceného útočníka Ervěnic, ale naštěstí jeho hlavička skončila na tyči. A opět platilo, otřepané fotbalové nedáš, dostaneš. Z protiútoku Masopust prošel celé hřiště, našel volného Filipa a ten uzavřel třetí brankou první poločas.

Trenér Denk o poločasové přestávce své svěřence nabádal, aby se nenechali ukolébat výsledkem a nezadali Ervěnicím příčinu ke zkomplikování utkání.“Je nutné, abychom opět začali druhou půli tlakem a pokusili se ihned vstřelit čtvrtou branku“. Hráči si zřejmě vzali slova k srdci a výsledkem byly dvě branky v prvních sedmi minutách. Nejdříve po nejhezčí akci utkání po ose Masopust, Ročenovič, Říha, se posledně jmenovaný hráč radoval z čtvrté branky a pátou branku hostujícímu brankáři vstřelil Masopust, to když Chobot prošel celé hřiště a nabídl mu přihrávku jak na stříbrném podnose. Za několika málo okamžiků chyboval velmi dobře chytající domácí brankář Kovačka, když mu lehký centr vypadl z rukou a pro ervěnického útočníka již nebyl problém míč dostat za brankovou čáru. V 58´ chyboval domácí obránce a Kovačka, dá se říci zásahem utkání, domácí Bílinu podržel. Od této chvíle, se již hrálo na půlce Ervěnic a domácí Bílina jim sázela jednu ránu z milosti za druhou. Přesně po hodině hry Ročenovič vybojoval míč, posunul na Masopusta a ukazatel skóre začal neúprosně narůstat, 6:1. Za další čtyři minuty Podaný dlouhou přihrávkou našel Chobota a ten míč poslal vedle brankáře hostí do sítě. 77´ nepřímý volný kop, aktivní Masopust přiťukl Filipovi a ten chytrou umístěnou střelou přes zeď, vymetl pavučinku po pravici brankáře Ervěnic. Tři minuty před koncem si střídající Rokos vyměnil míč s Masopustem a sám stanovil výsledek utkání na 9:1 pro Bílinu.

„Je sympatické, že soupeř stále chtěl hrát fotbal i když jeho brankové manko stále narůstalo. Dnes jsme to odmakali, pokud budeme hrát s takovýmto nasazením, neměli bychom již o body přijít“, chválí bojovnost svého týmu trenér Jaroslav Denk. „Další pozitivum je, že se dnes chytili i hráči z mladšího dorostu, to vidím do budoucnosti jako přínos pro celý tým dorostu“, doplňuje vítěznou euforii trenér Jiří Josef.