Dorost vstoupil do soutěže vítězně!

27. 8. 2012

Obměněné mužstvo „A“ dorostu s řadou staronových posil, zavítalo k prvnímu kolu Krajského přeboru k nováčkovi soutěže na Březeneckou.

Je pravdou, že od prvních minut a vlastně i po celou dobu utkání, bílinští udávali tempo hry a měli míč daleko více na svých kopačkách, než domácí hráči. Na druhou stranu je nutné dodat, že domácí hrozili z několika velmi nebezpečných situací, které však nedokázali proměňovat.

V prvních deseti minutách utkání, se hra odehrávala ve středu hřiště a oba týmy se vzájemně oťukávaly. V 11´ ,se do pěkné šance dostal Katrenič, ke štěstí mu chybělo pár centimetrů a proto jeho střela skončila na tyči. V 20´ už již zahřmělo to když Ďurčo zatáhl míč po pravé straně, krásnou přihrávkou našel na velkém vápně úplně volného Filipa, který technickou střelou překonal domácího brankáře. O čtyři minuty později napřáhl z dálky Podaný a domácího brankáře opět podržela jeho tyč. Tlak hostů sílil, za další čtyři minuty velmi dobře hrající Filip z volného přímého kopu jen těsně minul spojnici břevna a tyče. Tři minuty před poločasem, kýžený tlak přinesl ovoce. Katrenič vybojoval míč při slibně se rozvíjejícím útoku chomutovských, vyslal po straně dlouhou kolmicí nabíhajícího Filipa k rohovému praporku, ten krásným pasem vrátil zpět Katreničovi a ten se již nemýlil. 2:0 pro hosty byl velmi slibný náskok do druhé půle.

Prvních deset minut prvního poločasu, opět patřil Bílině, která kontrolovala hru. Potom se dostavil útlum a díky mnoha nepřesnostem hostů, se dostávali domácí hráči do velmi slibných vyložených šancí, které ovšem nedokázali proměnit. 53´ domácí hráč prošel přes tři bílinské zadáky, nahrál na zadní tyč, ale dobíhající útočník, již nestačil píchnout balón do prázdné branky. O pět minut později kopali chomutovští volný přímý kop z 35m. Bílinský Kovačka nepochopitelně střelu podcenil, ale ta naštěstí skončila na tyči. Dobíhající útočník, nedokázal z pěti metrů napnout síť za hostujícím brankářem. Hostující trenér na předchozí situace reagoval velmi rychle, aktivního Filipa poslal do středu zálohy a unaveného Podaného do útoku. Tato výměna zřejmě rozhodla o celém utkání. Podaný jako by polit Živou vodou, se trenérovi odměnil v 66´, kdy s Katreničem předvedli nejhezčí akci utkání, za kterou by se nemusel stydět kterýkoli gigantický tým. V pravém rohu hřiště u rohového praporku si několikrát vyměnili míč na jeden dotek mezi čtyřmi domácími hráči, kteří mezi nimi jen pobíhali. Pak přišel přetažený míč na hranici velkého vápna, kde čekal kanonýr Filip, který z první tvrdou ranou uklidil míč pod břevno do chomutovské svatyně.

Od této chvíle si Bílina podržela míč pod kontrolou, zápas dohrála v klidu a pohodě a připsala si tím první tři body do tabulky.

Musím pochválit kluky za bojovnost, na týmu byla vidět nesehranost a u některých hráčů i slabší kondice, ale jak říkám, nahradili to bojovností a celé utkání šli poctivě za vítězstvím, vyzdvihl své svěřence trenér Denk.

Sestava:  Kovačka - Chobot (74´ Lazna), Zíbar (80´ Řeřicha), Bystrý, Hase (17´Hájovský) – Ďurčo, Ročenovič ©, Podaný, Grozík – Filip, Katrenič

ŽK:  13´ Podaný, 33´ Katrenič

Branky:  Filip 2, Katrenič