FK Bílina : FK Litvínov 2:1 (0:0)

6. 4. 2014

Po druhé na jaře se doma představili dorostenci Bíliny proti hostům z Litvínova. Hosté před zápasam figurovali na 4.pozici a ztráceli na Bílinu 3 body. Utkání mělo od samého začátku velký náboj a spoustu osobních soubojů.

V první půly měli oba tými po jedne velké šanci, kdy hosté nejprve po špatné rozehrávce domacích svou šanci nevyužili. Na druhé straně se k přízemnímu centru do dobré pozice dostal Kozler, ale jeho střele chyběla razance. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.

Do drůhé půle domací změnili rozestavení z původního systému 4-3-2-1 na klasické 4-4-2 ale obraz hry to moc nezměnilo, co už ale změnilo vývoj utkání byla červená karta pro jednoho z hostujících hráču, když sprostě urazil rozhodčího, který neváhal a poslal hráče pod sprchu.

To nakoplo domácí kteří v 70. minutě vybojovali míč v hloubi pole a rychlím přechodem se dostal po přihrávce Chobota do uniku Katrenič a nezaváhal. Poté převzal iniciativu oslabený Litvínov a snažil se o vyrovnání ale další rána pro hosty 5 minut před koncem přišla poté, co se do úniku znovu dostal Katrenič, který byl faulován ve vápně. Nařízenou penaltu proměnil Procházka prudkou střelou která lízla břevno.

Hosté nesložili zbraně a vrhly všechny síli do útoku. Odměnou jim byl kontaktní gól minutu před koncem kdy se po po zbytečném faulu na hranici vápna kopal volný přímý kop. Stím si jeden z hráčů hostů poradil dokonale a uklidil míč o tyč do domácí branky. Hosté ale už víc nestihly a tak 3 body zůstali doma v Bílině.

Branky: Katrenič , Procházka (pen)