FK Bílina - Tatran Kadaň

21. 4. 2013

FK Bílina – FK Tatran Kadaň 7:0 (2:0)

Domácí Bílina již podruhé v této sezóně nastoupila s černými pásky na rukávu, aby vzdala hold někomu blízkému, kdo byl spjat s týmem „A“ dorostu. Ač tomu výsledek nenapovídá, soupeř z Kadaně byl kvalitním týmem, hlavně tedy v první půli domácí dost potrápil.

Bílina, tak jak se na domácí tým sluší, na soupeře z Kadaně vletěla a hned si vytvořila několik velmi dobrých brankových příležitostí. V 1´ kapitán Filip dostal dobrou přihrávku od Říhy, ale v poslední chvíli jeho radost zkazil hostující brankář. O dvě minuty později, tentýž hráč na hranici velkého vápna promáchl v slibné situaci. O další minutu později Podaný našel chytře Katreniče, ale opět se zaskvěl kadaňský brankář kvalitním zákrokem, bohužel nikdo z domácích hráčů Bíliny jeho vyražený míč před sebe nedokázal doběhnout. Z další akce založené Řeřichou se opět radoval kadaňský brankář, když jej Masopust nedokázal prostřelit. O několik vteřin později vymyslel krásný křížný centr Chobot, ale Filip jej místo hlavou ve výskoku, hrál bokem jen pár metrů před gólmanem hostí. Ten jej s úsměvem bezpečně pokryl. Hosté přežili úvodní dvanácti-minutový tlak a osmělili se. Domácí Bílina přestala úplně nesmyslně hrát svojí hru, začala míče nakopávat, odehrávat z první a tím se dostávala pod tlak Kadaně, také díky mnohým nepřesnostem. Hosté převzali střed hřiště a začali Bílině zatápět z rychlých útoků, které z nedisciplinovanosti domácích pramenily. Role se vyměnily, hosté kontrolovali míč a domácí začali hrát na brejky. Akce Masopusta v 18´ ,kdy šel sám na brankáře a neproměnil, vypověděla, že Bílina potřebuje na vstřelení branky snad deset vyložených šancí. Tyto slova potvrdil Katrenič, když v 31´ šel z úhlu sám na brankáře Kadaně, ale branka opět nebyla trefena. O minutu později předvedl Říha na vlas to stejné. Domácí Bílina postupně zklidnila hru a zvýšila obrátky. Deset minut před poločasem, se Katrenič již nemýlil, obešel brankáře a domácí vedli 1:0. Pět minut před poločasovým hvizdem zahrála Bílina nejhezčí akci poločasu po ose Bystrý, Katrenič, Masopust, kde posledně jmenovaný nezaváhal a chladnokrevně podél brankáře završil poločas na 2:0 pro Bílinu.

Veškeré taktické plány trenéra Kadaně o poločasové přestávce zřejmě vzaly za své, to když v třicáté vteřině utkání našel Filip Masopusta a ten zvýšil na 3:0. Pro hosty z Kadaně to byl šok. Za dalších pět minut po standardní situaci, kterou zahrával Bystrý, se k odraženému míči dostal důrazný Říha a bylo to rázem 4:0. O minutu později tentýž hráč opět potvrdil, jak je důležité sledovat míč a těsně před brankářem Kadaně ho špičkou pod jeho tělem dostal mezi tři tyče, 5:0. Od této chvíle se již hrálo jen na jednu půlku a domácí měli situaci na hřišti pevně pod kontrolou. Patnáct minut před koncem dokončil svůj hattrick Masopust, když opět z hezké akce si vyměnili míč Katrenič s Podaným a předložili ho Masopustovi jak na stříbrném podnose. Za další tři minuty Podaný po přihrávce od Masopusta kosmeticky upravil výsledek utkání na 7:0 pro Bílinu.

„Výsledek neodpovídá hře Kadaně, je to pro ně příliš kruté. My jsme po úvodní patnáctiminutovce, přestali hrát, tohle se již nesmí stát, čekají nás ještě soupeři, kteří nás za tuhle laxnost budou trestat“, nebyl i přes vysoké vítězství spokojen s předvedenou hrou svých svěřenců v první půli hlavní trenér Jaroslav Denk. „Obránci dnes neměli den, ale věřím, že si svoji chvilku již vybrali a další důležitá utkání, budou zase bezchybní“, optimisticky vidí další utkání trenér Jiří Josef.