I přes nepřízeň počasí vydoloval "A" dorost doma všechny body

27. 5. 2013

FK Bílina – FK Litoměřice 1:0 (0:0)

Bílina v minulém kole odložila utkání z důvodu účasti na turnaji UEFA v Sušici. Smíšený dorost tam turnaj vyhrál, bohužel na úkor několika zranění, které si bílinští přivezli na mistrovské utkání s Litoměřicemi. Neděle počasí nepřála, celých devadesát minut hustě pršelo a hráči tím měli ztížené podmínky pro svou hru. Oba dva týmy, kteří preferují technický fotbal, se tak museli uchýlit k velkému boji o každý centimetr na hřišti

V 3´ chyboval Grozík, když přihrál přímo na kopačku hostujícího útočníka Litoměřic a ten sám běžel na Kovačku. Jeho tvrdou střelu po zemi, brankář domácích pěkným zákrokem pokryl a jak se později ukázalo, byl to zákrok celého utkání. O minutu později domácí Masopust po přihrávce od Ročenoviče udělal kličku brankáři, ale dostal se příliš z úhlu a jeho střela skončila jen v boční síti. Bílina tlačila, celý poločas se převážně odehrával na půli soupeře z Litoměřic, ale Bílina si nedokázala vytvořit nějakou vyloženější šanci. V 15´ hostujícímu brankáři vypadl míč z rukou, ale nikdo z domácích se nedokázal dostat do zakončení. Ta stejná situace se opakovala o minutu později. Domácí tlačili, hosté si přijeli pro bod a tak se snažili hrozit z brejkových situací. Obrana domácích však je už k žádnému nebezpečí nepustila.

Druhý poločas se podobal prvnímu, Bílina měla míč na kopačkách, ale nedokázala z toho nic vytěžit, mokrý míč klouzal, odskakoval a nedal se nijak zkrotit. Výjimkou byla 58´ kdy výborně hrající Řeřicha vytáhl míč z obrany, kolmicí na třicet metrů našel Masopusta, ten udělal kličku obránci a poslal míč do sítě podél litoměřického brankáře 1:0. Paradoxně po této brance začali hrát hosté, kteří vycítili šanci a vrcholem byla 63´ kdy po rohu v závaru, se míč biliárově dostal na hranici malého vápna. Naštěstí pro domácí, se nikdo z hostů do něj netrefil a ten skončil těsně vedle tyče. V poslední minutě šel ještě Masopust na prázdnou branku, když na rohový kop zaběhl i brankář Litoměřic, ale Masopustova střela z třiceti metrů branku netrefila.

„Dnes to byl obrovský boj na mokrém terénu, měli jsme více ze hry, ale nedokázali jsme toho využít. Tři body beru, zasloužili jsme si je, ale do poslední minuty to bylo stále otevřené“, hodnotí utkání hlavní trenér Jaroslav Denk. „Chyběli nám opory, ale je vidět, že i bez nich to jde, je dobře, že máme vyrovnaný kádr“, pochvaloval si druhý trenér Jiří Josef.