MD - FK Slavoj Žatec

FK Bílina – FK Slavoj Žatec 2:3 (0:2)
Sestava:
Murko – Katrenič (41´ Řeřicha), Bystrý, Říha, Grozík – Podaný (57´ Křehla) Ročenovič ©, Hlaváček, Zíbar – Handl (41´ Hájovský)
Připraven druhý brankář Kovačka

Pod Bořeň zavítalo mužstvo mladšího dorostu Žatce a Bílinu totálně vyloupilo. Časovanou bombou domácích bylo již v předešlých zápasech neproměňování stoprocentních brankových příležitostí, která explodovala v tomto utkání, co bylo platné, že na vyložené šance domácí vyhráli 20:6, když v posledních vteřinách mladší dorost přišel o vydřenou remízu.
     Hra v první půli vůbec nepředstavovala hru prvního týmu tabulky se sedmým týmem. Ba naopak, Žate_dsc0084.jpgc se leadera tabulky zakousl od první minuty a jasně ho přehrával. Velmi tomu samotní hráči domácích napomohli laxním přístupem a špatným pohybem. Po prvních patnácti minutách se již hra vyrovnala, ale v souhře Bíliny to stejně skřípalo. V 18´ přišla tutovka domácích, ale Ročenovič po přihrávce od Katreniče z pěti metrů netrefil prázdnou branku. O dvě minuty později Handl z úhlu vystřelil, ale jeho střelu žatecký brankář se štěstím vytěsnil na tyč a rohový kop. O tři minuty si vybral hrubici hostující brankář, když špatně vyběhl, o míč přišel, ale z dvaceti metrů se Chobot netrefil do prázdné branky Žatce. Domácí špatně pokrývali hostující hráče a nechávali jim zcela volnou cestu ve všech směrech po hřišti. V 28´ bojovní hosté poprvé vážně zahrozili, když přišel zbytečně o míč Říha a na poslední chvíli od pohromy zachraňoval bílinský Zíbar. V 35´ již šli ale hosté do vedení, když hrubě chyboval jinak spolehlivý, ale dnes zcela vymazaný Lukáš Katrenič, 0:1. O minutu později opět dal vyniknout Chobot žateckému brankáři, když ho trefil ze dvou metrů a opět se potvrdilo klišé, nedáš-dostaneš. Z protiútoku, po nedorozumění a špatnému krytí útočníka, oba stopeři zaspali a najednou to bylo 0:2. Bílinu několikrát dobře podržel Murko, na druhou stranu útočníci byli zcela bez nápadu a momentu překvapení.

_dsc0112.jpg
Druhá půle už byla o něčem jiném, po tvrdých slovech v kabině začal mladší dorost fungovat jak dobře namazaný stroj a téměř celá druhá půle se odehrávala na půli Žatce. A opět se rozběhl festival nevyužitých „tutovek“, kdy v hlavní roli byli fotbalisté Bíliny. 45´ po rohovém kopu nedokázal z metru uklidit do branky míč Bystrý, O dvě minuty později opět Bílina ze dvou metrů nastřeluje brankáře Žatce, hned z protiútoku zaspala obrana Bíliny, ale naštěstí pro ně, se žatecký útočník také mezi tři tyče netrefil. Ihned z výkopu se do gólovky dostal Hájovský a opět se skóre neměnilo. Bílina měla obrovský tlak, hráči přestali kličkovat, tím se vyhnuli zbytečným ztrátám míče a Žatec najednou nevěděl co hrát. V 55´se domácí konečně dočkali, Říha si vyměnil míč s Hájovským a snížil na 1:2. V 62´ po krásné přihrávce od Chobota, Křehla místo střely v prostoru penalty volil nepochopitelně kličku a tak mu míč brankář hostů v poslední chvíli vypíchl. O dvě minuty později opět rohový kop, na jehož konci stál Bystrý, ale jak přes kopírák, opět nastřelil brankáře Žatce. V 67´ nastala zajímavá situace bílinský Bystrý, který se postavil k volnému přímému kopu z třiceti metrů, se před jeho exekucí nenápadně zeptal rozhodčího, jestli už může, hosté se neptali hlavního sudího, jestli se bude zahrávat na píšťalku a tak Bystrý překvapivě k údivu všech protihráčů zahrál přímý volný kop a vymetl levý horní růžek žatecké branky 2:2. Hostující brankář se cítil podveden a pustil se do diskuze s hlavním rozhodčím velmi nevybíravým způsobem a tak musel předčasně do sprch. Od této chvíle domácí zvýšili ještě více úsilí a tlak vrcholil, ale opět ve vyložených šancích hráči domácích trefovali jen brankáře, kterým byl jeden hráč z pole. V posledních vteřinách zápasu Křehla místo, aby nakopl míč dopředu na útočníky, volil nesmyslně a nepochopitelně dlouho kličku do středu hřiště o míč přišel a hostující útočník nedal Murkovi šanci 2:3. Míč se ještě ani nedotřepetal v síti a rozhodčí utkání ukončil.
_dsc0166.jpg
„Je to neuvěřitelné, každé čtyři minuty jsme měli vyloženou šanci dát branku, ale neumíme prostě zakončit buď do odkryté branky, nebo prostřelit brankáře v situaci jeden na jednoho. Je pro mě důležité, že se do těchto šancí umíme dostat, ale čeho je moc, toho už je příliš. Z dvaceti tutovek proměnit jen dvě, je neomluvitelné. Nedá se nic dělat, čekají nás razantní změny v sestavě,“ rozladěně shrnuje utkání hlavní trenér Jaroslav Denk a trenér Jiří Josef doplňuje“ první půle neměla nic společného s hrou, co klukům vštěpujeme, pokud nebudou hrát od začátku, nemůžou počítat s tím, že za poločas otočí utkání “.