MD se stále drží na špici tabulky

23. 5. 2011
Zápas plný zvratu a v druhé půlce dokonalý obrat utkání, mohli diváci pod Bořněm dnes krátce po obědě shlédnout na hřišti v Bílině, kde mladší dorost přivítal rozjetý Varnsdorf. Pravdou je, že dobře si v tabulce stojící mladší dorost Bíliny, který atakuje nejvyšší příčky soutěže, musí také čelit fyzickému vypětí, které mu připravují jejich starší kolegové, kteří do kádru mladších musí necitlivě zasahovat, jelikož se jim nedostává hráčů, popřípadě své slabší hráče nechávají sedět na střídačce. A to bohužel i za situace, kdy postup z Krajského přeboru je pro ně již utopií a sestup jim již dávno nehrozí.
_dsc0094.jpg
Utkání, začalo pro domácí Bílinu velmi špatně, jejich kapitán odehrál za starší tým 65 minut a tím pádem byl pro svůj ročník v první půli zcela nepoužitelný. Slátaná sestava, která tím pádem vznikla, byla velmi decimovaná a počátek utkání připomínal hru kočku s myší, přičemž domácí byli v roli myši. Hlavně levá strana domácích vyráběla neuvěřitelné hrubky a hosté z Varnsdorfu, se tím dostávali do velmi nebezpečných situací. Jak v úvodu utkání, tak i po celou dobu se domácí mohli spolehnout na velmi dobrý výkon brankáře Kovačky, který chvílemi připomínal jeho velký vzor z FC Chelsea, Petra Čecha. Po úvodním náporu hostů, se osmělili i domácí a nechybělo mnoho Katrenič mohl rozradostnit domácí tribunu, ale po kličce brankáři, místo aby dotáhl situaci až na malé vápno a zakončil, nesmyslně volil dlouhou přihrávku podél brankové čáry na nabíhajícího Chobota, který bohužel mířil vysoko nad branku. V 11´ zaspal domácí Dan Grozík, když vůbec nefungovala komunikace s jeho záložníkem, nastalo špatné přebrání hráčů a výsledkem bylo přečíslení a první branka utkání, Varnsdorf vedl 1:0. O osm minut později po akci a stejné hrubici z leva, předvedl Kovačka velmi dobrý zákrok. V 29´ Handl, který zbytečně a to i v dalším průběhu utkání držel míč, ve snaze o kličku o něj přišel, ale varnsdorfský útočník naštěstí mířil vedle. O minutu později tentýž hráč popoběhl od hráče, který se pohyboval na hranici velkého vápna, ten okamžitě převzal přihrávku a nedal bílinskému Kovačkovi šanci, 0:2. V 31´ krásně vystřelil Ročenovič, ale jeho střela minula jen těsně levý horní růžek varnsdorfské branky. Mladší dorost Bíliny předváděl v prvním poločase nudný fotbal bez nápadu, zbytečná nakopávaná se mísila s nedůrazem a domácí byli u všeho druzí.
_dsc0115.jpg

Druhá půle začalo obrovskou šancí hostů, kdy mířili v druhé minutě těsně vedle domácí branky. Hosté domácí zcela drtili, byli nebezpeční a ovládli jak střed hřiště, tak i útočnou polovinu. Bílinští borci se začali sbírat až od 53´ to se na velkém vápně uvolnil Milan Hájovský a vymetl pavučinku po levici brankáře Varnsdorfu 1:2. O minutu později zahrával z 45m přímý volný kop Handl, jeho polo-střelu, polo-přihrávku na hranici šestnáctky tečoval jeden z hostujících hráčů a dokonale ho usměrnil hostujícímu brankáři do spodního rohu branky, 2:2. Tato branka domácí nakopla a začali hrát svoji hru, kdy opravdu začali tlačit a vytvářet si tak tlak na hostující branku.  V 56´ Ročenovič chytře přetaženým centrem našel Hájovského, ale jeho hlavičku brankář hostů kryl. Minutu na to, po rohovém kopu, Říha hlavičkou těsně nad branku. Zápas se lámal a oba týmy, začali více útočit a zapomínali bránit. Příkladem byla 64´, kdy zaspal Řeřicha a bílinský Kovačka musel opět předvést jeden ze svých skvělých zákroků. O tři minuty později opět hrubě chyboval Řeřicha, ale Kovačka, jak se později ukázalo, předvedl zlomový zákrok utkání a nedovolil hostů skórovat. O osm minut později výborně hrající Ročenovič vyzval k brejku Hájovského a ten chytrým zakončením dokonal zvrat utkání a i bodů v tomto zápase, 3:2. Posledních pět minut domácí i přes křeče několika hráčů, ustáli nápor hostů a zcela tak popřeli fotbalovou logiku a zvítězili 3:2.
_dsc0149.jpg
„Kluci dnes chtěli vyhrát a bojovali, všichni hráli výborně, ale pomyslně smekám před Ročenovičem, který jako správný kapitán zavelel k útoku a to i, že měl již v nohách 105´ zápasu a dalších čtyřicet minut ho čekalo, v neposlední řadě nás dnes podržel skvěle chytající Kovačka, jako tým jsme ukázali, že máme morální sílu a dnešního vítězství si dnes velmi cením“, rozplývá se hlavní trenér Jaroslav Denk. A trenér Jiří Josef dodává,“ první půle byla tragická, ale v druhé půlce se ukázalo, že pokud chceme, porazíme kohokoliv.
Sestava: Kovačka © - Řeřicha, Handl, Říha, Grozík (20´ Ročenovič) – Podaný, Hlaváček, Hájovský, Zíbar – Katrenič (72´ Lazna), Chobot
Připraven náhradní brankář Murko
ŽK: 44´ Říha