FK Český Lev Neštěmice – FK Bílina 5:10 (1:4)

Sestava: Murko – Říha, Handl, Bystrý, Řeřicha – Podaný (70´ Lazna), Ročenovič ©, Zíbar (55´ Prášek), Grozík – Hájovský, Katrenič
Připraven náhradní brankář Kovačka
ŽK: 7´ Handl
Branky: Hájovský 3, Katrenič 3, Ročenovič 2, Grozík, Říha

Hosté z Bíliny si zbytečně zkomplikovali utkání, když za stavu 9:2, si během pěti minut nechali dát tři zbytečné branky a tím si pohoršili výborné skóre.

Hned v první minutě zachyboval z týmu mladšího dorostu Bíliny Bystrý, ale domácí útočník toho naštěstí nedokázal využít. Ve 4´ přišla krásná učebnicová akce po ose na jeden dotek Ročenovič, Katrenič, Hájovský, kdy posledně jmenovaný otevřel skóre do prázdné branky domácích Neštěmic. O dvě minuty později byl ve slibné šanci bílinský Zíbar, ale pravou chvíli ke střele prováhal. Tentýž hráč o tři minuty později našel volného Ročenoviče, ale ten brankáře Neštěmic nepropálil. Bílina měla obrovský tlak a další branky visely ve vzduchu. V 15´ si role vyměnili a Zíbar z dvaceti pěti metrů jen těsně minul branku domácích. O minutu později již zahřmělo podruhé, Ročenovič dlouhým pasem našel Katreniče, ten šel do souboje s brankářem, v poslední chvíli uhnul, domácí gólman míč neudržel a Katrenič pohodlně z velkého vápna zvýšil na 2:0 pro Bílinu. Běžela 20´ kamenič kolmicí našel Hájovského, ten nesprintoval obránce a brankáři nedal šanci, 3:0. V 28´ ukázal Bystrý jak je platným hlavičkářem mužstva, když dokázal hlavičkou najít na 20m Podaného, ten ihned přihrál Ročenovičovi, ten na pěti metrech udělal ze čtyř obránců Neštěmic diváky a sám na brankaře nezaváhal, 4:0. V 32´minutě vysoký míč za obranu podcenil hostující Handl, ten jej přeskočil a dotírající útočník, již neměl žádnou práci před skórováním i když jeho první střelu Murko kryl, na druhou již neměl osamocený brankář Bíliny nárok 1:4. Před poločasovým hvizdem ještě Bystrý po rohu koníčkem mířil těsně nad neštěmickou svatyni.

Běžela první minuta druhého poločasu Ročenovič chytře našel křižně Grozíka a bylo to 5:1. Hosté snad ještě slavili a tak vyklidili nepochopitelně střed hřiště a domácí Neštěmice snižují na rozdíl tří branek. V 49´ zahrával z ostrého úhlu přímý volný kop Katrenič přes zeď a míč poslal do levého horního rohu z pohledu domácího brankáře, 6:2. V 56´se zase blýskl krásným zákrokem bílinský Murko po hrubé chybě obrany. O čtyři minuty později Vybojoval míč Řeřicha, jeho přihrávka našla volného Říhu a rázem to bylo 7:2. O tři minuty později Katrenič od půlky sám běžel na brankáře a nedal mu sebemenší šanci, 8:2. O minutu později Katrenič našel ve vápně zcela volného Hájovského a ten jako Katrenič dovršil svůj hattrick a stav 9:2 byl pro domácí krutý, ale zasloužený. Od této chvíle přestala hrát Bíliny zcela takticky a najednou všichni hráči začali útočit a chtěli dovršit dvojciferného výsledku. Je pravidlem, že pokud všichni útočí, zákonitě nikdo nebrání a ke cti domácích je, že nesložili zbraně, ale bojovali o dobrý výsledek do poslední chvíle. Devět minut před koncem, se nechal nesprintovat Řeřicha a domácí snížili na 9:3. Za další tři minuty kopali domácí pokutový kop a bylo to 9:4. Ihned po rozehrávce hostů, se domácí Neštěmice zmocnili míče a bylo to jen o čtyři branky. Nutno dodat, že Bílina už nemohla a po hřišti se jen ploužila. Těsně před konečným hvizdem si Ročenovič vyměnil míč s Laznou a bílinský kapitán nezaváhal a upravil na konečných 10:5.
„Závěr zápasu byl otřesný, pokud toho hráči již mají dost, měli by místo útočení, hrát zodpovědně ze zadu,“ je zklamán množstvím obdržených branek trenér Jiří Josef. „Je to těžké, za stavu 9:2 nejde hrát zodpovědně, každý si chtěl dát tu kulatou branku a v zadu nikdo nebránil, ale i tak klukům oba děkujeme za poctivý výkon v celém utkání a jsme rádi, že se útočníci konečně brankově chytili,“ uzavírá přestřelku hlavní trenér mladšího dorostu Jaroslav Denk