Mladší dorost se doma dělil o body

FK Bílina - FK Junior Děčín 1:1 (0:1)

Kdo si myslí, že není možné bodovat, pokud se hráči nějakého týmu za celý zápas netrefí ani jednou mezi tyče, hluboce se mýlí. Mladší dorost Děčína to dokázal a odvezl si z Bíliny bod, když ani jedna jeho střela nemířila mezi tři tyče.
Domácí tým Bíliny začal nemastně neslaně, spousty nepřesností, žádná chuť pro hru a tak se prvních dvacet minut nic nedělo. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště a jediná polo šance byla na straně domácích, to když v 13´ dostal Katrenič krásně míč na hranici velkého vápna a místo aby šel s míčem na branku, zbrkle vystřelil až nad ochrannou síť za zády brankáře Děčína. O pět minut později se domácí Bílina sama potrestala za pasivní hru, když už po několikátého zadní řady domácích zahrávaly malou domů, přišla zákonitě chyba. Bystrý přihrával brankářovi Kovačkovi, ten malou domů nohou netrefil ve snaze ihned rozehrát a míč k údivu všech skončil v síti, 0:1. Od té chvíle i tak nudný fotbal začal být ještě nudnější. Děčín posilněn brankou začal tlačit, byl u všech míčů dříve, vyhrával osobní souboje a zcela vymazal záložní i útočnou řadu domácích. V 39´ sice bílinští vstřelili branku, ale bohužel nebyla uznána, jelikož před střelou následoval faul hostí. Rozhodčí neponechal výhodu a tak se stav nezměnil. Domácí Bílina za celou první půli netrefila ani jednou branku.
V druhém poločase se domácí nadechli k obrovskému náporu a výsledkem byl vyrovnávací gól v 42´utkání, kdy Říha našel volného Grozíka a ten střelou pod břevno nezaváhal. V 4´ přes celé hřiště utekl Podaný a akce zakončil krásným přehozením brankáře, ale proti změně stavu byla tyč brankáře Děčína. V 7´ po rohu se do obrovské šance dostal Bystrý, ale jeho hlavička koníčkem skončila nad brankou hostů. V 14´ Bílina trefila břevno přímo z rohu. V 19´ se do velké šance dostal Petr Chobot, ale místo umístěné střely volil ránu, která neměla šanci skončit mezi třemi tyčemi. V 29´ opět po rohu se krásně z voleje trefil Handl, ale jeho střelu konečky prstů děčínský brankář vytěsnil nad břevno. Ihned z rohu se k odraženému míči dostal Bystrý, ale jeho střela skončila těsně vedle tyče. V 37´ si pro penaltu šel Handl, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. O minutu později si málem vybral druhou hrubku domácí Kovačka, když zakřičel po centru děčínských „mám“, ale nechal se přehlavičkovat jejich útočníkem, hlavička skončila naštěstí nad jeho brankou.
„Remíza asi byla spravedlivá, opět nám unikl úvod zápasu a tím nemyslím obdrženou branku, ale hru celkově,“ hodnotí utkání trenér Jiří Josef a hlavní trenér Jaroslav Denk dodává“ nejsem spokojen ani s hrou ani s výsledkem, pokud chtějí hráči hrát jen poločas, můžeme se přihlásit na sálovou kopanou. Výsledky posledních dvou utkání jsou jen projevem přístupu hráčů jak k tréninkům, tak i k jejich náplni.“
Sestava: Kovačka – Říha, Zíbar, Bystrý, Řeřicha – Podaný, Ročenovič ©, Hájovský ( 53´ Handl), Grozík – Chobot, Katrenič
připraveni Lazna a náhradní brankář Murko
ŽK: 54´ Říha, 60´ Bystrý