OTAVA CUP 2011 - MD

Otava cup 2011

Mladší dorost FK Bíliny byl v Sušici rozlosován do skupiny A, kde ho čekaly týmy SC Auetal (Německý klub hrající krajský přebor asi 30km od Hannoveru. Dále krajský tým FC Slovan Brno a divizní FK Bohemians Praha. Celkem se turnaje zúčastnilo dvanáct týmů, rozdělených do skupin po čtyřech, kde první postupovali automaticky do semifinále, a ze všech skupin doplnil semifinálovou čtveřici nejlepší druhý tým. Hrací doba byla stanovena na 2 x 20 min. bez přestávky.
     V prvním utkání nastoupil mladší dorost proti SC Auetal, neznámý klub z Německa nijak neoslnil a Bílina jej s přehledem přehrála po celých čtyřicet minut. Výsledek 7:0, byl velmi shovívavý, jelikož koncovka bílinské borce trápí po celou sezónu.
     Druhé utkání skupiny proti FK Bohemians Praha byla nejhorším vystoupením mladšího dorostu na turnaji. Bílinští nehráli, co měli, byli u všeho druzí a nevytvořili si žádnou nebezpečnou situaci, tři branky v jejich síti, přesně určoval dění na hřišti a výsledek 0:3 byl ještě milosrdný.
     V třetím utkání s FC Slovan Brno, měli trenéři velkou práci s motivací mužstva, jelikož tušili, že pokud vyhrají, je reálná šance ještě na postup, jako nejlepší druhý tým. Tento zápas byl asi nejkrásnější na celém turnaji v této skupině, oba dva týmy chtěli vyhrát a hra se podle toho odvíjela. Útok se přeléval z jedné strany na druhou, diváci viděli spousty krásných kombinací, situací a zákroků. V prvním poločase dokázala Bílina vstřelit dvě branky a jednu obdržet a to se později ukázalo, jako klíčové. Posledních deset minut utkání měl Slovan obrovský tlak a Bílina odolala jen díky bojovnosti chuti jít za vítězstvím. Výsledek 2:1 pro Bílinu určil, že mladší dorost postoupil do semifinále, kde opět narazil na FK Bohemians Praha, který byl v základní části nejlepším týmem.
     Semifinálové utkání bylo opravdu hodno svého názvu, bílinští poučeni z „debaklu“ ve skupině začali hrát zodpovědně a konečně běhat a bojovat, tím si vysloužili respekt ostatních týmů, které je pasovali na černého koně turnaje. Již od posledních zápasů ve skupině, museli trenéři řešit zranění některých hráčů a i tak oslabený celek ještě více zeštíhlel. Zlomové okamžiky v utkání byly v 8 a 9´, kdy opět špatná koncovka Bíliny zapříčinila, že prostě dorostenci nedokázali vstřelit branku, ani v nejvyloženější pozici. Trest přišel minutu před koncem utkání, chyba v hlavičkovém souboji, hráč Bohemians vnikl do pokutového území, když míč propadl a nezaváhal, 0:1 a postup do finále se pro Bílinu stal neuskutečnitelný.
     V druhém semifinále porazilo Kladno Bohemians Praha 1905 a tak se druhá Bohemka stala soupeřem bílinských o třetí a čtvrté místo. Mladší dorost odehrál nejkvalitnější utkání na turnaji, rozdíl mezi divizí a krajem nebyl znát. Bílina celých 40´ drtila Bohemku, ale dokázala z čistých čtyř gólovek využít jen jednu. Jedna chyba rozhodla o osudu utkání a to v 36´, kdy obránce zaspal, útočník Bohemians poslal zpětnou přihrávku na šestnáctku a nechytatelnou ránu pod břevno, Murko jen v letu sledoval, 1:1 a šlo se na penalty. Dle pravidel měla být první sérii po třech hráčích a v druhé se měli vystřídat všichni ti, kdo byli na hřišti, dokud se nerozhodne. Rozhodla již první série, v které kopali pokutový kop Handl, Ročenovič, Grozík. Handl srovnával na 1:1, Ročenovič neproměnil a Grozík se již k exekuci nedostal, jelikož Murko nechytil ani jednu ze tří penalt. Celkové skvělé čtvrté místo bylo určitým zklamáním pro všechny.
     „Není třeba zoufat, předvedli jsme skvělé výkony, důležitým mezníkem turnaje bylo opětovné neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Trápí nás to celou sezónu, ale důležitější pro mne je, že se hráči do nich dokáží dostat. Proměňování přijde časem. Musí pochválit celý tým za bojovnost a srdce, které daly do hry jak za trenéry, rodiče, klub, tak i za město Bílinu, které velmi dobře reprezentovali,“ nešetří na adresu svých svěřenců hlavní trenér Jaroslav Denk.
autor: JD