Roudnice - Bílina 3:0 (3:2)

30. 4. 2013

VOŠ a SOŠ Roudnice n. L. - FK Bílina 3:2 (3:0)

V Roudnici, ztratila Bílina výhodu náskoku tří bodů v tabulce, díky nedisciplinovanosti v prvním poločase a nic jí nebyl ani platný obrovský tlak v druhé části hry. Hrál se fotbal dvou rozdílných poločasů.

Hned v úvodu utkání šel bílinský Katrenič sám na brankáře, ale netrefil branku. Toto byla na dlouhou dobu jediná akce hostů. Domácí Roudnice, se do lídra tabulky zakousla a hráči Bíliny místo, aby plnili taktické pokyny, které jim naordinoval trenér Denk, míč pouze odkopávali a jen stěží odolávali smrtelným útokům domácích, kteří byli ve všech směrech lepším týmem. V 7´ Řeřicha hrající s teplotou nepokryl útočníka Roudnice a bylo to 1:0. O další dvě minuty později chytající Kovačka, který také nastoupil s teplotou, vyrobil hrubici, která naštěstí skončila těsně vedle. O další dvě minuty chyboval Chobot, ale opět domácí neměli přesnou mušku. Z další útoku podcenil situaci Zíbar a stav se měnil na 2:0 pro Roudnici. O dalších pět minut unavený Bláha z předešlého utkání za okresní Kostomlaty zaspal v souboji a rázem to bylo v 19´ 3:0 pro Roudnici a Bílina byla zralá na ručník. Je samozřejmé, že muselo přijít rychlé střídání v celku hostů, aby se zamezilo velkému tlaku domácích. Výměna hráčů přinesla ovoce, hra se vyrovnala. Deset minut před poločasem šel sám na brankáře domácích bílinský Masopust, ale jeho střela měla spíše razanci, než přesnost a směr mezi tři tyče, si nenašla. Pět minut před poločasem ještě centr Bystrého našel hostujícího Procházku, ale ten s tím nepočítal a míč mu jen spadl na hlavu. Rozhodčí spásně ukončil poločas.

Do druhé půle přišel úplně jiný tým, najednou bylo Bíliny všude plno a Roudnice se prakticky k ničemu nedostala. V 47´ Chobot našel krásně za obranou Masopusta a ten se již nemýlil. Za další tři minuty levou nohou z velkého vápna vymetl pavučinku po pravici roudnického brankáře Řeřicha. Roudnice, se najednou začala bát o výsledek a bílinský stroj jel na plné obrátky. Byla 51´ utkání a stav 3:2 pro domácí, dával znát, že by mohlo dojít k obratu zápasu. V 59´ odpustil jinak dobře pískající rozhodčí Jan Novotný domácím penaltu, když důsledný Říha vybojoval míč a brankář jej oběma rukama stáhl k zemi. O šest minut později trefil Ročenovič přebíhajícího obránce, který tak nechtěně zabránil jasné brance. Domácí za celý poločas zahrozili jen dvakrát z rychlých protiútoků, ale naštěstí pro Bílinu, netrefili ani jednou branku. Deset minut před koncem měl tutovku na noze Masopust, ale z pěti metrů v odkryté brance, trefil jen stojícího brankáře, který snad ani nevěřil, že tohle se nedá nedat.

„První poločas byl zralý na to, abychom hráli někde na konci tabulky, druhý zase ukázal, že máme na to hrát o titul“, filozofuje trenér Jiří Josef. „Nemám k tomu co říct, utekl nám první poločas, v druhém jsme hned v úvodu snížili, ale opět se ukázalo, že potřebujeme na gól deset šancí, určitě vyvodím závěry z přístupu k utkání některých hráčů“, nebyl moc sdílný hlavní trenér Jaroslav Denk.