Roudnice - Bílina MD

VOŠ a SOŠ Roudnice n/Labem – FK Bílina 1:2 (0:1)

branky: Katrenič, Podaný

Sestava:

Kovačka – Řeřicha, Bystrý, Handl, Grozík – Podaný (72´ Peltz), Zíbar (80´Šedivý), Ročenovič, Kincl – Hájovský (55´Keller), Katrenič

Výsledek v žádném případě neodpovídá hře a pro hosty z Bíliny je nanejvýše krutý a mnoho nechybělo a hosté přišli o body. Domácí Roudnice trefila prostor branky jen dvakrát za utkání a z toho byl jeden gól. Úzké hřiště nahrávalo domácím, kteří se po celé utkání snažili míče nakopávat pro rychlé brejky.

Hned od úvodu utkání, se mladší dorost Bíliny do Roudnice s chutí zakousl a měl více ze hry. V 2´ Podaný centrem našel Kincla, ten hlavičkou zaměstnal domácího brankáře, který se hned v úvodu rozehřál pěkným zákrokem. O pár minut později akce jak přes kopírák, Podaný posadil centr na hlavičku Kincla, ten chytře prodloužil na Zíbara, ale jeho hlavička se jen lehce otřela o tyčku. Z dalšího útoku, přenesl hru Ročenovič na Katreniče, ten přehodil vybíhajícího domácího brankáře, míč dopadl na malé vápno, ale měl bohužel velkou razanci a odrazil se nad břevno roudnické branky. V 25´ šel Katrenič sám na brankáře, ale minul. Hosté se dostávali do dobrých příležitostí, ale jen v bezpečné vzdálenosti od hostujícího brankáře Bíliny Kovačky a chyběl jim klid na zakončení. Deset minut před poločasem Ročenovič opět dlouhým míčem našel Katreniče a ten tentokrát nezaváhal a Bílina šla do vedení 1:0. Za dalších pět minut Kincl zpětnou přihrávkou na velkém vápně vybídl ke skórování Zíbara, ale střela skončila opět těsně vedle roudnické branky. V poslední minutě ještě Řeřicha na třicet metrů našel Ročenoviče, ale ten trefil pouze dobře postaveného domácího brankáře.

Druhá půle se nijak nelišila od první. Bílina tlačila, ale k zakončení jí chyběl větší klid. V 45´ Bystrý chytře našel Kincla, ale ten se opět mezi tři tyče nedokázal trefit. V 51´ se hosté z Bíliny dočkali druhé branky, když si Podaný všiml, že brankář Roudnice je malinko více z branky a přesným padáčkem, který zapadl pod břevno, zvýšil náskok hostů z Bíliny na 2:0. O pět minut později velmi dobře hrající Handl zachránil hosty od pohromy, když v poslední chvíli skočil pod nohy osamocenému útočníkovi z Roudnice, který byl již ke skórování velmi blízko. V 59´ si vybral slabší chvilku bílinský bystrý, když přihrávka na brankáře Kovačku byla velmi špatná. Kovačka ve snaze odkopnout, trefil domácího hráče, který ihned tvrdě vystřelil. Hosté se ale mohli na svého brankáře spolehnout a ten pěkným zákrokem střelu vyrazil. To byla první střela mezi tyče domácích. Ihned na to Ročenovič ideálně našel Kincla, ale ten trefil jen vybíhajícího brankáře Roudnice. 76´ přinesla branku domácím, když záloha i obrana nepochopitelně nechala projít útočníka středem hřiště a ten nezaváhal 1:2. Ihned z protiútoku po rozhrání domácích, se dostal bílinský Katrenič do vyložené šance, ale rozhodnout zápas pohrdnul. Tři minuty před koncem došlo ke kuriózní situaci, všichni hráči na hřišti mysleli, že dochází ke střídání a tak přestali hrát. Míč byl v té chvíli na velkém vápně hostí a pod kontrolou ho měl roudnický útočník, který automaticky přestal hrát taky. Rozhodčí hru ale nepřerušil a než to útočníkovi domácích došlo, začali ho napadat obránci, naštěstí pro Bílinu roudnický útočník zazátkoval a zvolil střelu, která šla vedle. Pokud by, udělal ještě dva kroky, šel by sám na bílinského Kovačku. Domácí, se potom ještě nadechli k závěrečnému náporu, kde zahrávali několik rohů, ale jak po celý zápas, tak i v jeho závěru, nedokázali trefit branku.

„Dnes není co hráčům vytknout i v tak slátané sestavě dodržovali taktické a herní úkoly, které jsme od nich chtěli. Hráli jsme pěkný fotbal, a že nedáváme branky, to je prostě fotbal. Na každý gól se děsně nadřeme a na tak úzkém hřišti jsme předvedli výborný výkon“, chválí své svěřence trenér Jaroslav Denk.

„Kluci bojovali a za to jim patří náš dík, někteří odevzdali své maximum,“ doplňuje s úsměvem druhý trenér Jiří Josef.

Připraven druhý brankář Murko