HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SOUTĚŽE
KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU 2009/2010

Po loňské nevydařené sezóně jsme do soutěže nastupovali s tím, že ji chceme letos napravit a zabojovat o lepší výsledek a pohybovat se v klidném středu tabulky.
     Mužstvo v létě opustili jen dva hráči Michael Duda a Radek Peschl, kteří se vrátili zpět do svých mateřských klubů FK Stavoren Kostomlaty a SK Viktorie Ledvice. Proto jsme očekávali, jestliže budeme kompletní a nikdo se z dosavadního kádru mužstva na fotbal nevykašle, můžeme hrát vyrovnané zápasy s každým týmem soutěže.
     Hned první utkání sezóny nám to naznačilo. Přestože jsme ještě stále hledali optimální základní sestavu, tak i v deseti hráčích jsme dokázali v Chomutově (současný lídr tabulky KPSD) bojovat o solidní výsledek a sahali jsme zde po bodu (0:1), bohužel jsme neproměnili penaltu.
     Následovala série velice kvalitně odehraných zápasů (10 zápasů bez prohry), ve kterých vynikaly zejména výkony týmu proti kvalitnějším soupeřům, jako jsou Neštěmice, Litvínov, Děčín. Výjimkou bylo, ne příliš povedené utkání ve Štětí (3:3), které v letošním ročníku soutěže hraje zatím spíše o záchranu. Je nutno však podotknout, že i zde se mužstvo dokázalo semknout a nepříznivý stav utkání zachránit (z 0:3 na 3:3). Sestava se stabilizovala a hlavně obrana hrála hodně spolehlivě.
     Bohužel, závěr podzimní části soutěže se nám moc nepovedl. Podepsala se na tom i zranění a nemoci hráčů základní sestavy. V předposledním kole s posledním týmem tabulky z Dubí, které do té doby získalo pouze jediný bod, dostali příležitost kluci ze širšího kádru. Tento zápas, který se odehrál na náhradním hřišti z důvodu nezpůsobilosti vlastní hrací plochy 1.FC Dubí na hřišti s UMT v areálu FK Teplice, nezvládl snad vůbec nikdo. Výjimkou byl výkon brankáře Víti Tomana. Naše snaha v závěru utkání strhnout vítězství na svoji strany nebo alespoň srovnat stav utkání vyšla na prázdno. Podceněním soupeře a špatně takticky odehraným utkáním jsme ztratili tři body a vzdálili jsme se od čela tabulky.
     Samostatnou kapitolou byl poslední zápas podzimu doma s rezervou FK Ústí nad Labem. Obraz tohoto utkání i samotný výsledek pokazil jinak nadprůměrný výkon mužstva v podzimní části sezóny.
     Zřejmě poslední šance udržet se v kontaktu s čelem tabulky a bojovat o přední příčky jsme se vzdali sami, když jsme utkání se značně posíleným soupeřem (nejde o omluvu, ale o fakt) o divizní hráče (7) odehráli s laxním přístupem a nezodpovědností. Proto jsme prohráli i rozdílem třídy (0:5). V tomto utkání nebyla na hráčích vidět už ani bojovnost, která nás provázela v předchozích utkáních podzimu a byla naší silnou zbraní. Soupeř nás ve všech směrech jednoznačně přehrál.
     Celou sezónu se potýkáme s postem defenzivního záložníka, který je pro náš styl hry velmi důležitý. Vyzkoušeli jsme na tomto postu několik variant, ale bohužel se nám nepodařilo najít typově odpovídajícího hráče, který by na tomto postě podával pravidelně stabilní výkony.
     I přes některé negativní jevy je nutno říci, že za celkový průběh podzimní části soutěže a přístup ve většině utkání patří klukům poděkování. Nezbývá než si přát, aby jarní část soutěže měla minimálně stejný průběh, ne-li ještě lepší výsledky a kvalitnější obraz předváděné hry.
     Bohužel stejné nadšení nepanuje již u tréninkové docházky části mužstva na konci podzimní části soutěže. Je všeobecně známo, že ošizení tréninků se musí zákonitě projevit v herním projevu celého týmu. Toto je však otázkou každého hráče, zejména jeho zodpovědnosti a svědomí vůči ostatním spoluhráčům a vlastně celému týmu.
     Z kádru, který odehrál podzimní část soutěže lze za přístup a nasazení v tréninkové přípravě a v zápasech vyzdvihnout zejména oba gólmany Ondru Kindla a Víťu Tomana, v obraně Michal Šmrhu a Lukáše Brejchu, v záloze Tomáše Hájka a Lukáše Forka a z útočníků Jirku Mufa.
     Naopak největším zklamáním z celkového přístupu je Pavel Schuran a Michal Kasl. A v posledních zápasech nebylo možné nevšimnout si výkonů a přístupu Petra Karla v negativním smyslu slova.
     Lze jen doufat, že v nastávají zimní přípravě se vše srovná, začneme na sobě všichni poctivě pracovat, abychom mohli jarní část soutěže odehrát s lepší pohodovou náladou a ještě lepšími výsledky, kdy se budeme chtít poprat ještě o přední příčky tabulky a neuspokojíme se současným umístěním týmu.
     Věříme, že na to máme, jen to musíme správně prodat!
     Všem hráčům dorostu, chceme popřát, ať si dopřejí zasloužený odpočinek, naberou nové síly a chuť do další přípravy.

Realizační tým dorostu.