SK SIAD Bílina – SK STAP-TRAPEC Vilémov 0:4 (0:1)

Bílina nastoupila v kombinované sestavě a citelně chyběl hlavně zraněný Hasal v obraně a nemocný Kornalík v záloze. Hosté hned od počátku ukazovali proč vedou s přehledem krajský přebor. S umělou trávou, která měla být výhodou pro domácí, se dokázali rychle vypořádat. V 6.min. zastavil jejich útok na hranici velkého čtverce jen za cenu žluté karty Bečvařík, ale o dvě minuty později po hrubce Přibyla šli hosté do vedení. Postupně se však hra vyrovnala, zdálky střílel nad Vrátil a potom po centru Karla hlavičkoval vedle Mergl. V 18.min. opět zahrozili hosté, ale střela skončila na tyči. Bílina se snažila útočit, ale akce hostů byly rychlejší a jednodušší. V 35.min. již na polovině hřiště za cenu žluté karty likvidoval únik hostů Přibyl. Ve 38.min. centroval Novák, Loos míč vyrazil a Vrátil se ho pokusil překonat obloučkem, který však skončil těsně na břevnem. V závěru ještě zachraňoval Pohl.    Trenér Tichý postavil od začátku do útoku v březnu 17letého Karla a ten se mu odměnil kvalitním výkonem. Urostlý mladík připomínal Necida v tápající reprezentaci. Bojoval, chodil do soubojů, nabíhal si, i se vzorně vracel, bylo vidět, že je na tom dobře fyzicky. Tentokrát v útoku zastínil zkušeného Moravce.
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, hosté byli fotbalovější a hlavně dokázali využít chyb domácí obrany a proměňovat šance. Nejdříve hlavičkoval nad hostující Greňo, potom vilémovský brankař Loos sebral míč z hlavy Hoška a přišla rozhodující chvíle zápasu. Nejdříve ze skrumáže prostřelil Vlk a potom se domácí obrana jen dívala jak z levé strany přesně přihrává před branku Kurel a Greňo jen lehce doťukl do branky. Tím bylo během dvou minut o výsledku rozhodnuto. Domácí se snažili alespoň o čestný úspěch, ale Moravec střílel nad, Mika se v šanci neprosadil. Nedáš, dostaneš.   Hosté kopali z 18 metrů trestný kop a kapitán Šmalcl lehkým obloučkem přes zeď dal čtvrtou branku. To již byl pro Bílinu hodně krutý výsledek. V závěru ještě vypálil pod břevno Mergl, ale Loos míč vytěsnil na roh. „První poločas oproti zápasu na Souši nebyl špatný. První branku jsme dostali po hrubé chybě, ale ve druhém poločase se to zhroutilo hlavně v obraně, kdy obrana hrála katastrofálně, nedokázala si přebírat hráče, nedokázala reagovat na dlouhé odkopy, na osobní souboje. Dalším důvodem je, že u celé jedenáctky se vidí bojovnost pouze u jednoho hráče, kterému je 17 let. A tento kluk ukazuje starým kozákům, kteří tu hrají řadu let a měli by dát hře nějaký řád, jak se má hrát. Měli by se nad tím zamyslet, protože tyto výkony nás zase ohrožují k pásmu sestupu“, nebral si po zápase servítky domácí trenér Josef Tichý. Trochu smířlivější byl k výkonu domácích prezident klubu Petr Arpáš. „Nemohli jsme čekat s Vilémovem zázraky. Chybělo nám pět hráčů, na pohled pro diváka to nebyl špatný fotbal. Hrál tu celek, který chce postoupit do divize, tak nemůžeme brát porážku jako tragédii. Myslím, si, že ten výsledek neodpovídá tomu, co se na hřišti dělo.“
Branky: 8.Kurel, 56.Vlk, 58.Greňo, 78.Šmalcl
Rozhodčí: Mydlář – Valenta, Šlehofer

Sestava: Pohl – Bečvařík, Novák, Hošek, Přibyl - Magyár (56.Hájek), Vrátil, Pavlíček, Mergl – Karel (70.Mika), Moravec (85.Čula)