SK SIAD Bílina – TJ Proboštov 0:2 (0:2)
Obrovská radost na straně jedné a obrovské zklamání na straně druhé, to byl závěr okresního derby krajského přeboru mezi Bílinou a Proboštovem. Přitom domácí chtěli tři body a hosté by se spokojili s jedním. Černá série Bíliny tak pokračuje, z posledních pěti zápasů získala pouze jeden bod a postupně se v tabulce propadá. Naopak Proboštov již atakuje čelo tabulky.
V úvodu drželi hostí míč déle na kopačkách a první střelu vyslal těsně vedle v 8.min. kapitán Kočí. Pronikajícího Sedláka zastavil v poslední chvíli Hasal. Potom se dostali ke slovu i domácí. Nejdříve střílel z úhlu Novák, Račuk míč vyrazil a z následného rohu hlavičkoval Hasal do břevna a další roh již hosté odvrátili. Hra se postupně vyrovnala a hrálo se v rychlém tempu na obě strany. Ve 32.minutě vstřelil branku z hranice šestnáctky Kornalík, ale byl odmáván ofsajd Hoškovi, který stínil Račukovi. Ve 36.min. kopali hosté tři rohy za sebou. O dvě minuty později šel Proboštov do deseti, po nevybíravých výrazech na adresu pomezního dostal červenou Sedlák. Do druhého poločasu obě mužstva nastoupila s čerstvými hráči. Ale na hřišti nebylo vidět, že domácí hrají přesilovku. Kočí hlavičkoval vedle a po rychlé akci Satran – Gerboc skončil míč také vedle branky. V 64.min.dostal míč dopředu Mika, ale Račuk včas zareagoval. Proboštov měl stále mírnou převahu a v 67.min. se dožadoval penalty za zákrok na Blažečku. Nervozita na hřišti stoupala, domácí přece jen zaveleli k závěrečnému náporu. Kornalík střílel nad a stejně šla hlavička Hasala. Osud Bíliny se naplnil v 88.min. Dlouhý výkop Račuka, nedorozumění středu obrany s brankařem a Gerboc trestá. V nastavení si vypili domácí kalich hořkosti až do dna, střelou z dálky zvýšil Záveský. „Jeli jsme do Bíliny s obavami a tyto obavy byly oprávněné. V derby jsme upozorňovali hráče na klid a nevyjadřovat se k výrokům rozhodčích. Ale byl vyloučen Sedlák a vše se vyvíjelo jinak. Bílina byla vyrovnaný soupeř, vyhráli jsme trochu se štěstím,“ ocenil výkon domácích proboštovský trenér Karel Chlad. „Bylo to vyrovnané utkání, hosté měli výškovou převahu. Po vyloučení jsme se snažili zápas rozhodnout, ale obě branky padly v závěru do otevřené obrany,“ těžko hledal slova asistent bílinského trenéra Jaroslav Kovačka.

Proboštov nyní čeká doma těžký zápas s Chomutovem a tři body mu mohou upevnit pozici v popředí tabulky. Naopak Bílina jede na hřiště Žatce, který se trápí v závěru přeboru a potřebuje již nutně bodovat.

Branky: 88.Gerboc, 90+3 Záveský
Rozhodčí: Zaňka – Kratina, Beneš
ŽK: 1-4
ČK: 38.Sedlák (P)