SK SIAD Bílina – FK Tatran Kadaň 0:1 (0:0)
Hluboká krize bílinského áčka pokračuje. Po výborném začátku soutěže má z posledních osmi zápasů jediný bod. V minulém kole vedla Bílina v Žatci v 60.min 2:0. Ale za čtvrt hodiny byl již stav 2:5. Před dvěma týdny doma v derby s Proboštovem hrála celý poločas přesilovky a prohrála dvěma brankami v 88. a 93.minutě. A zápas s Kadaní působil jako kopie. První poločas vyrovnaný a Bílina přišla o zraněného bojovníka Bečvaříka. V závěru poločasu dostal druhou žlutou kartu hostující Basl a domácí měli před sebou celý druhý poločas na hru proti deseti. Ale na hřišti to vidět nebylo. Naopak v 56.minutě vyrážel prudkou střelu Pohl. O šest minut později se asi hosté oprávněně dožadovali penalty za sražení útočníka. Hrad ostala spád na obě strany, nejdříve hlavičkoval nad Hakl a vzápětí jen o centimetry minula na druhé straně Pohlovu branku hlavička Rosenda. Domácí museli střídat i druhého zraněného hráče Fleišmana, za kterého nastoupil dorostenec Muf. Vzápětí střílel nad Pavlíček a potom měl obrovskou šanci Hošek, ale míč neusměrnil. Bílina si přece jen vynutila tlak, ale střelba byla špatná, pokud vůbec byla. Předčasný dárek k 17 narozeninám si mohl dát mladíček Muf, ale ve vyložené šanci střílel vedle. V závěru hosty podržel brankař Turánek při střelách Mergla a Nováka. V prodloužení rozhodl střídající 16letý Hrbík, který křížnou střelou z pravé strany rozhodl. „Jsme v totální krizi, ten zápas nebyl špatný, kluci bojovali, v závěru jsme si vytvořili šance. Ale stále platí nedáš dostaneš. Do konce podzimu musíme získat ještě nějaký bod. Nyní se od nás odvrátilo i to štěstí,“ byl po zápase hodně zklamaný prezident domácích Petr Arpáš. „Máme mužstvo, kde si řada hráčů myslí, že hrají dobře, ale na hřišti to nedokáží předvést. Trénujeme v pěti šesti lidech, nemáme fyzičku, hrajeme poločas proti deseti lidem a soupeř nás přehrává. Hráči hledají vinu jinde než sami v sobě,“ dodal trenér Josef Tichý.
Branka: 90+2 Hrbík
Rozhodčí: Materna – Holakovský, Oborník
Diváci: 110

Sestava: Pohl – Fleišman (67.Muf), Stiller, Hasal, Mergl – Pavlíček, Kornalík, Novák, Vaník (58.Hošek) – Bečvařík (31.Mika), Hakl