HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍHO DOROSTU

Začátek sezóny pro mladší dorost začal oproti jiným sezónám velmi dobře. Po prvních dvou zápasech 6 bodů. To byl velmi slušný vstup do sezóny. Potom přišli dva zápasy doma v řadě s týmy Mostu a Štětí, které pro nás bohužel nedopadly dobře. Následovala série tří vítězství v řadě a tým se vyšvihl do předních míst tabulky. Bohužel přišel zápas opět doma (Litvínov), který se nám vůbec nevyvedl a který jsme vysoko prohráli (0:9).

Na to, že základ týmu mladších dorostenců nastupoval již v základní sestavě staršího dorostu, tak svá následující utkání zvládal tým v celku dobře. Je pravdou, že během druhých poločasů již některým docházely síly, ale výsledky, které jsme si dokázali nahrát během první půle, jsme již udrželi, když někdy s vypětím všech sil. Ml. dorost sehrál v podzimní části krajského přeboru 12 mistrovských zápasů. Z toho osmkrát odešel ze hřiště jako vítěz, tři zápasy prohrál, v jednom případě se rozešel se soupeřem smírně. Ml. dorost skončil na podzim v krajském přeboru na 4. místě se ziskem 25 bodů, vstřelil 26 branek a 28 jich obdržel. Pasivní skóre nevypadá pro tým na 4. místě tabulky dobře, ale musíme však také přihlédnout k tomu, že celou polovinu branek jsme inkasovali právě ve dvou nepovedených utkáních (Most 1:5 a Litvínov 0:9). Další paradox výkonu podzimní části mladšího dorostu je, že na domácím hřišti se mužstvu nedaří, tak jako u soupeře. Na hřištích soupeře jsme neztratili ani jeden bod.

Výkony hráčů ml. dorostu byly odpovídající tomu, co jim soupeř dovolil a na co stačila týmu fyzická síla, vzhledem k tomu, že základ týmu hrál již před tím zápas za starší dorost. Místo toho, aby se pracovalo na fyzické zdatnosti, tak jak ubíhala sezóna, účast na trénincích se začala zhoršovat. Nejvíce nás mrzí výmluvy některých hráčů, ať už se jedná účasti na zápasech či trénincích.

Mladší dorost je velmi kvalitní tým. Velkou výhodou současného kádru je, že je především postaven na hráčích ročníku 93. Když se podaří dále tyto hráče udržet v Bílině, je tento kvalitní ročník příslibem pro budoucnost SK SIAD Bílina. Z tohoto pohledu musí být naším hlavním úkolem hlavně udržení soutěže krajského přeboru Ústeckého kraje. Pokud se nám nepovede tento cíl splnit, bude to pro nás všechny velké zklamání.

Zápasová bilance

Celkem :      12           8             1             3             26:28     25b.
Doma             7           3             1             3             13:22     10b.
Venku             5           5             0             0             13: 6     15b.

1.poločas    12           6             3             3             15:10     21b.
Doma             7           3             1             3               8: 9      10b.
Venku             5           3             2             0               7: 1      11b.

2. poločas   12           3             2             7             11:18     11b.
Doma             7           1             1             5               5:13        4b.
Venku             5           2             1             2               6:  5        7b.