SK SIAD Bílina – TJ Střekov   3:1 (2:1)

Bílina – Stále bez zraněných Bečvaříka, Mergla a Moravce nastoupila Bílina v dalším kole krajského přeboru. A na úvod zaznamenaly domácí změnu, čaroděj v brance Pohl odložil kvůli dresům hostů tradiční žlutý a nastoupil celý v černém. Po dovolené se do sestavy vrátil Novák a postavil se na hrot útoku, za ním byla pětičlenná záloha. Od úvodního hvizdu se hrál rychlý fotbal na obě strany, který však doprovázela řada nepřesností.  V 7.min. tvrdě vypálil Vrátil, brankař Valenta vyrazil a dorážka Miky byla zblokována. O dvě minuty později našel Přibyl na hranici velkého čtverce osamoceného Nováka, ale ten neprostřelil vybíhajícího Valentu.   Ovšem pouze druhý útok hostů měnil skóre. Vaník stáhl hostujícího útočníka, dostal žlutou kartu a Čírtek trefil penaltu přesně k tyči.  Po dobrém začátku to byla pro domácí studená sprcha. Ale po dvaceti minutách se napřáhl z dálky Kornalík a orazítkoval břevno střekovské branky. Dvě minuty na to byl faulován v pokutovém území Novák a sám penaltu proměnil. Trenér Tichý poslal na hřiště dorostence Hájka, který se dobře uvedl v Bezděkově.   Další šanci vypracoval výborně hrající Mika, ale přihrávka šla za nabíhající hráče.   Ale domácí se dočkali a po roku Vrátila se hlavou trefil Hošek. Hosté se jen ojediněle dostávali na dostřel bílinské branky. Ve 39.min. se pokoušel o průnik Jouza, ale dvojice stoperů Hošek-Hasal ho perfektně zbavila míče. V závěru poločasu ještě Pavlíček hlavičkoval nad. Druhý poločas začal pro Bílinu nepříjemně. Na polovině hřiště zbytečně fauloval Přibyl a po druhé žluté kartě odešel do šatny. Do obrany se stáhl Novák a domácí hráli bez hrotového útočníka. Ale oslabení nebylo na hřišti vidět. V 56.min. získal na půlce míč další velký domácí talent urostlý dorostenec Karel a s Vrátilem běželi na jednoho obránce, ale nepřesná přihrávka akci zhatila. Karel se poprvé představil za áčko na hrotu útoku a vedl si výborně. Nedostatek obránců ho poslal do obranné čtveřice, kde již podruhé nastoupil v základní sestavě. Po hodině hry kopal trestný kop Vrátil a odražený míč poslal do branky Pavlíček. V 67.min. odpustil jinak dobře pískající rozhodčí Trégr střekovskému obránci Novotnému červenou kartu za faul na Miku, kterou mu signalizoval i pomezní Baum. Rozhodčí vytáhl pouze žlutou. Bojovalo se urputně ve středu hřiště a střekovský Novotný střílel vysoko nad. To domácí byli nebezpečnější i v deseti. Hasal hlavičkoval po rohu těsně vedle a v 84.min. nastřelil z trestného kopu Vrátil břevno. Potom střídající Magyár přihrál volnému Kornalíkovi, ale Valenta střelu chytil. Těsně před koncem unikal Mika, ale střelu z úhlu vyrazil Valenta na roh. Střekov v Bílině zklamal nejen hrou, ale i neustálým stěžováním si na výroky rozhodčího. „Tři body jsou hezké, když jsem prohrávali z penalty, vypadalo to strašidelně, důležité bylo, že jsme brzy vyrovnali. V prvním poločase jsme si vytvořili ještě dost dalších příležitostí, které jsme neproměnili.  Druhý poločas pro nás začal nešťastně, kdy po druhé žluté kartě odešel bek, ale kluci to zvládli takticky.  Soupeř mě zklamal a myslím, že jsme si tři body zasloužili,“ byl spokojený trenér Josef Tichý. „Zranění hráči, Bečvařík má jít na operaci s meniskem, Mergl by snad mohl příští týden nastoupit, má problémy s kotníkem. Moravec má problémy s achilovkou a to vyžaduje důkladnou lékařskou prohlídku. Líbí se mi, že šanci využili dva mladí dorostenci, kdy Péťa Karel hrál beka velice dobře a Tomáš Hájek, který nastoupil v první půli, se do hry také zapojil dobře, oba pomohli,“ dodal Tichý.   V sobotu slavil narozeniny šéf bílinských fotbalistů Petr Arpáš. „Byl to hezký dárek a velký krok k záchraně. Byl to bojovný výkon, byli jsme lepší  a ani v deseti jsme je k ničemu nepustili. Dnes hrála výborně obrana. Jsem spokojený.“    Za dva hráče toho v zápase naběhal bílinský rychlík Erich Mika: „Dnes to ale nebylo ono, jsem nemocný, slabý. Již jsem chtěl střídat v 70.minutě, ale nešlo to a tak jsem to odmakal do konce, body jsou důležité a myslím ještě tři a bude to v pohodě.“   Výkon obrany ocenil i kapitán mužstva Klaus Pohl: „Až na tu penaltu dnes obrana super výkon, druhou polovinu v deseti úplně výborně. Měli jsme i dost dalších šancí. Napravili jsme Bezděkov, tam jsme byli trapní, hráli jsme tam špatně. Ještě jednou vyhrát a měl by být klid.“
Branky: 22.Novák (PK), 34.Hošek, 60.Pavlíček – 13.Čítek (PK)
ŽK: 4 – 7
ČK: 48. Přibyl (B)
Rozhodčí: Trégr – Oborník, Baum