V dalším utkání oblastního přeboru přivítali domácí fotbalisté SK SIAD Bílina hosty z Horního Jiřetína. Ti přijeli s několika fanoušky, kteří svůj tým během celého utkání neúnavně povzbuzovali. Trenér Tichý udělal v tomto utkání několik změn v sestavě a na lavičce tak zůstal zkušený Vrátil. I tentokrát chyběl Hasal, který laboruje se zraněním zad. Sezonu začal v dobré formě a jeho nepřítomnost na hřišti je citelná. Chyběl i Štiller. Ve stoperské dvojici od začátku nastoupili Hošek a Přibyl. V příjemném odpoledni začali lépe hosté. V první patnáctiminutovce se hra odehrávala na polovině Bíliny a Jiřetínští kopali několik rohových kopů, ze kterých však žádné nebezpečí nehrozilo. V 10. minutě se zablýskalo i na straně hostí. Mika přiklepl míč hlavou Moravcovi a ten se ocitl sám před hostujícím brankářem. Špičkou nohy se snažil zasunout míč do branky, obránce však stačil zakročit a kopal se pouze rohový kop. Následoval rohový kop, který však hosté v klidu odehráli do bezpečné vzdálenosti od své branky. Bílinští zaostávali ve většině herních činností a hosté diktovali hru. Ostrými zákroky ve středu hřiště si zjednali respekt domácích a ti nebyli tentokrát schopni dostat se do hry. Ve 20. minutě rozhodčí Šefčík ukázal hostujícím hráčům tři žluté karty. Bílinští nebyli schopni na tvrdou hru Jiřetína reagovat a nedokázali podržet míč. První branka utkání do domácí branky padla ve 30. minutě. Bohata dostal do dobré pozice míč a s trochou štěstí prostřelil Pohla. Branka to však byla zasloužená. Hra Bíliny tentokrát zdaleka optimální nebyla. Hosté po vstřelené brance zcela ovládli hru a měli i další šance. V dobré pozici se objevil Svoboda, hlavou ale přestřelil. Rohový kop ala Rudolf Otepka hostujícím hráčům nevyšel. To již byl na hřišti i Vrátil. K míči se ale bílinská záloha dostávala pouze sporadicky. Do poločasu šly týmy za stavu 0:1.
Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Jiřetín kontroloval hru a bílinští hráči nebyli schopni reagovat na tvrdou hru hostí a ti spolehlivě kontrolovali výsledek. Nervozita domácích hráčů stoupala a zejména při rohových kopech to před oběma brankami pořádně jiskřilo. Vrcholem byla 78. minuta utkání, kdy rozhodčí vyloučil hostím hráče. Pikantní bylo, že se jednalo o rozcvičujícího se hráče, který nevybíravě okomentoval dění na hřišti. Jiřetínští tak mohli dohrávat s plným počtem hráčů na hřišti. Emoce ale plály velice silně a i někteří z domácích hráčů mohli být rádi, že utkání dohráli. Fotbalové toho ale tentokrát moc neukázali. Zmar Bíliny dospěl k vrcholu v 84. Minutě, kdy jeden z domácích obránců neodhadl dlouhý nákop, míč podběhl a osamocený Svoboda bombou do horního rohu branky zpečetil vítězství Horního Jiřetína v poměru 0:2. Diváci tak tentokrát odcházeli zklamáni. „Naši hráči se v průběhu celého utkání nemohli dostat do hry. Jiřetín držel střed hřiště a nedal našim záložníkům prostor pro kombinaci. Moravec tak byl vpředu zcela osamocen a neměl proti dobře rostlým stoperům hostí moc šancí. Vlastně jsme ani pořádně nevysřelili na bránu, po remíze na Střekově je tato domácí ztráta samosebou nepříjemná, Horní Jiřetín, ač nováček ale bude činit potíže všem svým soupeřům, čímž ale nechci náš výkon omlouvat, “ řekl nám v krátkém rozhovoru bílinský prezident Petr Procházka. V podobném duchu mluvil po utkání i trenér Josef Tichý: „Hosté svou agresivitou dělali od začátku našim hráčům velké potíže. Nebyli jsme schopni se té tvrdé hře přizpůsobit. Pro mladé v našem týmu to byla dobrá škola, v dorosteneckých soutěžích se takovýmto způsobem nehraje. Naši zkušenější hráči se na druhé straně nechali vyprovokovat a soupeři spíše opláceli. Ztratili jsme pak koncentraci na hru a nevytvořili jsme si zejména ve druhém poločase žádnou šanci na změnu výsledku. Soupeř si dnes vítězství zasloužil,“ shrnul své dojmy domácí trenér.
Sestava Bíliny: Pohl – Mergl, Gutsch, Přibyl, Hošek – Karel (60.Žemba), Augusta (80.Hronek), Pavlíček (34. Vrátil), Novák, Mika – Moravec
ŽK 3:5, ČK 0:1, diváků 200